Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

C&A Games #9
Autor: Axi0maT   
16 lipca 2014
C&A Games #9 baner

Po niemal półrocznej przerwie w rece graczy trafia dziewiąty już numer magazynu C&A Games. Co tym razem proponują autorzy? Na początku standardowo porcję newsów o nowych grach na retroplatformy C64 i Amiga, a także (co może być sporym zaskoczeniem) również na leciwe C-16 i VIC-20. Spośród najświeższych produkcji najciekawiej zapowiada się zwycięzca Seuck Compo 2014, czyli gra Double or Nothing, której akcja rozgrywa się jednocześnie w dwóch różnych swiatach, więc jak widać innowacji mogą pozazdrościć nawet największe tytuły AAA na nowiutkim sprzęcie. Do tego spora garść recenzji klasyków takich jak Wings, Mega Starforce, Lotus Turbo Challenge 2, Commando, Miecze Valdgira 2 (w wersjach na Amige i C64). Jest też przegląd dwóch gier na C64 wzorowanych na popularnym ostatnio Flappy Bird. Wisienką na torcie jest opis kamienia milowego polskiego gamedevu jakim jest Franko – The Creazy Revenge. Nie samymi reckami człowiek żyje, więc warto przeczytać też dwa artykuły przypominające o wojenkach fanów różnych platform, który to temat jak słusznie zauważa autor jednego z nich, aktualny jest nawet dziś. Całość uzupełniają wywiady z Ryszardem Nazarewskim (twórcą kilku najświeższych gier na C64) i Bohdanem Rau (twórcą m.in. kultowego Hobbit czyli wte i wewte), a ostatnie strony magazynu dopycha obfity felieton: „Gry kiedyś i dziś”. Łącznie 52 strony pełne ciekawych treści do których przeczytania oczywiście serdecznie zachęcamy.

Przypominamy że magazyn C&A Games jest w pełni darmowy – dostępny w formie pdf


Dziewiąty numer C&A Games do pobrania spod adresu:

 C&A Games #9

Zdjecia   
 

Komentarze  

 
#1 badPixel 2014-08-25 00:30
Gazetkę przeglądam ze wzruszeniem. Ze starym C&A mam związane wyjątkowo ciepłe wspomnienia, to dzięki A500 i Neptunowi 156 noszę okulary 8)
Wspaniale, że wciąż są i aktywnie działają miłośnicy C=
Jestem w szoku, że na mojego VIC20 wciąż powstają gry :eek: myślałem, że jestem skazany na moją ostatnią grę - Omega Race.
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA