Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Sammy Gamecube Keyboard Controller
Autor: StormS   
28 czerwca 2015
Sammy GameCube Keyboard Controller baner

Nie jest tajemnicą, że konsole w stosunku do komputerów wykazują się pewną niedoskonałością. Przykładowo w grach przez sieć, często zachodzi potrzeba komunikacji z innym graczem, do tego celu w przypadku konsoli Nintendo GameCube najlepiej wykorzystać specjalnie dedykowaną klawiaturę Sammy Gamecube Keyboard Controller.


OpisSGK (Sammy Gamecube Keyboard Controller) to klawiaturo-pad specjalnie dedykowany do konsoli Nintendo. Tak naprawdę to już drugi model dla tej konsoli. Pierwsza wersja to niemal identyczny ASCII Keyboard Controller.

Chociaż wyprodukowały je dwie różne firmy, oba modele są niemal identyczne. Różnią się jedynie kolorem spodu i co oczywiste logiem firmy. Nawet pudełka są łudząco podobne.

Klawiaturo-pady były dedykowane do gier z serii Phantasy Star Online i chociaż gry ukazywały się poza Japonią to prezentowane dodatkowe akcesorium pozostało w rękach Japończyków. Dla Phantasy Star Online I & II wyszedł model ASCII a przy okazji Phantasy Star Online III – wersja Sammy.

Klawiatura jest alfanumeryczna QWERTY, na którą naniesione są znaki japońskie. Pad natomiast nie odbiega standardem od zwykłego kontrolera Gamecuba. Przycisk Start został przeniesiony bliżej lewej części. Akcesorium podłącza się za pomocą dwóch wtyk do konsoli, czarna odpowiada za obsługę pada, biała klawiatury. Chociaż klawiatura jest kompatybilna tylko z grą Phantasy Star Online I & II (oraz wersją plus) czy też PSO III, to pad współpracuje ze wszystkimi grami.

Klawiaturo-pad mimo rozmiarów trzyma się nader wygodnie. Same klawisze wyglądają schludnie. Niestety poza Japonią trudno dorwać to akcesorium, dlatego postrzegane jest głównie, jako obiekt kolekcjonerski.Zdjęcia/SkanyZdjęcia/skany: StormSSammy Keyboard Controller

 

 Sammy  Sammy  Sammy
 Sammy  Sammy  Sammy
 Sammy  Sammy  Sammy
 Sammy  Sammy  Informacje
Producent: Sammy

 

Komentarze  

 
#1 Jedah 2015-06-28 17:45
O shit! Nie miałem bladego pojęcia że coś takiego istnieje. Ciekawy wynalazek.
 
 
#2 kanarekkk 2015-06-28 18:54
Bo od tego jest Retroage, żebyśmy mogli się dowiedzieć o takich cudakach :D
 
 
#3 Axi0maT 2015-06-28 20:25
Control + Alt + Detele tez dziala? ;)
 
 
#4 kanarekkk 2015-06-28 20:37
Niestety nie, ale print screena można strzelić ;)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA