Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Wii Classic Controller [RVL-005]
Autor: ramzes64, tbxx   
29 września 2008
Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii Classic Controller do Nintendo Wii został stworzony z myślą o graczach chcących cieszyć się pełnią sterowania w grach retro z Virtual Console, których Wii Remote nie mógłby obsłużyć w pełni. Dziś opis i zdjęcia tego urządzenia na retroage.net 

Classic Controller (oznaczenie RVL-005) jest kontrolerem, którego stworzono z myślą o grach z Virtual Console, których Wii Remote nie byłby w stanie obsłużyć w pełni. "Wiilot" nie posiada tylu przycisków co chociażby pad od Nintendo 64, a i ich rozłożenie nie pozwoliłoby na wygodne granie z podpiętą "gruchą".

Budowa Classic Controller'a jest prosta i przypomina SNES'owego pada. Design w pełni podchodzi pod Wii – tzn. białe barwy, stonowane, eleganckie (bez bajerów). Posiada on dwa analogi i sporą ilość przycisków, które będą współpracowały z grami z wcześniejszych konsol Nintendo (NES, SNES, N64), jak i innymi grami, udostępnianymi przez Virtual Console z platform TurboGrafx, Sega Mega Drive, Sega Master System, Commodore 64 i NeoGeo.

Classic Controller wpinany jest do Wii Remote, tak samo jak Nunchuk - co sprawia że jest on padem bezprzewodowym (choć jest podpięty kablem do Wiilota, to jednak nie jest bezpośrednio podpięty do konsoli). Podpina się go do Wii Remote kablem o długości niecałych 85cm.

W starsze gry z Virtual Console można grać również padem od GameCube'a , który jest wygodniejszy od Classic Controller'a (no ale za to ogranicza nas kabel). Wspomnieć należy również o tym, że gry z GameCube'a obsługują tylko i wyłącznie pada od GC, a więc jest on wymagany do grania w gry z "kostki" odpalane na Wii.

* aby grać w gry z Virtual Console będziemy musieli zaopatrzyć się w jeden z padów:
Classic Controler (obsługuje gry z VC)
GameCube Controller (obsługuje gry z VC i gry z GC)

Wybór klasycznego kontrolera nie jest koniecznością, ale osoby ceniące sobie wygodę (grając bezprzewodowo), albo chcące mieć wszystko w barwach Nintendo Wii powinny być zadowolone. Jeśli jednak spojrzymy z drugiej strony i jako wygodę grania będziemy uznawali "jak pad leży w dłoni?", to będzie się trzeba do niego przyzwyczaić (jest trochę prosty – tzn. nie wyprofilowany jak "dzisiejsze" pady) - oczywiście mówię tu o graczach, którzy przeszli na Wii z wcześniejszej generacji konsol. Osoby które rozpoczęły swoją przygodę z Nintendo, zaczynając od Nintendo Wii będą zadowolone z tego, co im się oferuję.


Wii Classic Controller Manual
Wii Classic Controller Manual ver A

Wii Classic Controller Manual
Wii Classic Controller Manual ver B

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii

Wii Classic Controller [RVL-005], Nintendo Wii
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA