Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Pierwszy raz?

Co tutaj znajdziesz?

Witryna retroage.net to serwis internetowy, który zawiera opisy i specyfikacje konsol i akcesoriów, a także spisy i recenzje gier. Jest to także serwis obszernie zaopatrzony w zdjęcia gier, konsol i akcesoriów. Oprócz wymienionych powyżej informacji, na retroage.net znaleźć można download, spolszczenia, a także różnego rodzaju artykuły w mniejszym lub większym stopniu związane ze światem konsol.

Czego tutaj nie ma?

Nie znajdziesz tutaj romów ani linków do stron oferujących możliwości ściągnięcia gier itp. Romy są nielegalne jeżeli nie posiadasz ich oryginalnych odpowiedników. Nie istnieje żadne prawo "24 godzin na testy" krążące po Internecie.

Co to jest?

Konsola - jest to urządzenie, które posiada własny ekran lub podłączane jest do TV (lub innego odbiornika np. monitora). W większości przypadków w konsoli umieszcza się nośnik danych w celu gry, oczywiście są odstępstwa od tej reguły np. gry z serii Game & Watch. Dział konsole podzielony został wg producentów i nazw konsol. Strony z konsolami zawierają opis konsol, ich specyfikacje oraz zdjęcia.

Akcesoria - są to zewnętrzne lub wewnętrzne elementy będące elementami podstawowymi lub dodatkowymi służącymi do grania. Wielokrotnie nie było by możliwe użytkowanie danej konsol bez akcesoriów takich jak pad, joystick, zasilacz czy kabel do TV.
W dziale akcesoria znajdziesz także inne akcesoria, które mogą zostać wykorzystane z daną konsolą.

Gra czyli nośnik danych - w większości przypadków jest to dyskietka, płyta CD, DVD lub kartridż czy kaseta. Istnieją także konsole posiadające tylko jedną grę i nie umożliwiające zmianę gier np. wspomniane już gry z serii Game & Watch. W przypadku gier na kartridżach - o ile istnieje możliwość zapisu stanu gry - stan gry zapisywany jest na kartridżu, a nie w konsoli. Konsola to nie komputer PC. Istnieją wyjątki od tej reguły. Niektóre gry nie zapisują danych lub dane zapisywane są na zewnętrznych kartach pamięci.

Dział gry również został podzielony wg producentów i nazw konsol. W większości przypadków na retroage.net dostępne są tylko strony z tytułami gier i zdjęciami oryginalnych kartridży czy płyt. Recenzje dodawane są systematycznie do gier znajdujących się już w bazie.

Pytania?

Masz pytania? Możesz je zadać bezpośrednio na forum lub wysyłając e-maila.

 

Komentarze  

 
#1 Guest 2015-08-15 15:16
Witam. Czy na Waszej stronie można również , że tak powiem pochwalić się swoimi zbiorami gier ??
 
 
#2 Guest 2015-08-15 15:21
bardzo bym prosił o odpowiedz na , gdy chciałem podać mój e mail wyskakiwał komunikat ,o podanie innego E mail ponieważ tamten jest zajęty
 
 
#3 kolo 2015-08-15 16:13
Na stronie nie do końca, ale wbijaj na forum, tam jest nawet cały dział poświęcony takim przyjemnościom.
 
 
#4 Esi 2015-08-16 01:45
dzięki za szybka odpowiedz pozdrawiam
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA