Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Gry Fred i Lasermania trafią na platformy mobilne!
Autor: Heptomino   
13 maja 2014
Odsłon: 777
Fred i Lasermania

Z radością pragniemy ogłosić, że Zespół Heptomino we współpracy z L. K. Avalon prowadzi prace, których celem jest odtworzenie dwóch legendarnych polskich gier na 8-bitowe Atari: Freda oraz Lasermanii. Przewidujemy, że obydwie gry jeszcze w tym roku będą dostępne do pobrania na urządzenia działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android. W dalszej perspektywie chcielibyśmy wydać obydwa tytuły na kolejne platformy, między innymi: Nintendo 3DS, Sony PS Vita, OUYA oraz PC.


Ponieważ czujemy wielki sentyment do obydwu wspomnianych wyżej tytułów, a jednocześnie jesteśmy głęboko przekonani, że ich piękno leży w prostocie oraz surowości oryginalnego wykonania, postanowiliśmy odtworzyć je w ich pierwotnej formie, dodając jedynie bardzo delikatny, nieinwazyjny lifting graficzny . Rzecz polega na tym, iż mieliśmy okazję oglądać wiele odtworzonych wersji klasycznych gier z nową grafiką, która wyglądała nienaturalnie, plastikowo czy wręcz tandetnie, co zabijało oryginalny charakter danej gry. My zaś chcemy odbudować niepowtarzalną atmosferę przedmiotowych gier, która sprawiała, że z wypiekami na twarzy, wpatrzeni w monochromatyczne monitory, spędzaliśmy długie godziny grając w te tytuły (aby przybliżyć młodszej generacji graczy tę niepowtarzalną atmosferę zdecydowaliśmy się zastosować w naszych grach opcjonalny efekt monitora CRT oraz podstawowych trybów monochromatycznych).


Odtworzone wersje Freda oraz Lasermanii dedykowane są zarówno weteranom gier komputerowych, którzy pamiętają obydwa tytuły w wersjach na 8-bitowe Atari, ale również – a może przede wszystkim – młodemu pokoleniu graczy, któremu chcielibyśmy dać szansę popróbować jak się grało w czasach naszej młodości. Aby zadowolić obydwie grupy zarówno Fred jak i Lasermania oferować będą dwa tryby rozgrywki: klasyczny (oparty na oryginalnych zasadach obydwu gier) oraz nowoczesny (bardziej przystępny dla współczesnych miłośników elektronicznej rozrywki).

Więcej informacji na stronie: www.heptomino.com

screeny screeny screeny
screeny screeny screeny


 

Komentarze  

 
#1 Axi0maT 2014-05-13 09:59
Fajnie ze nie zapomina sie o klasykach z malego Atari. Zycze tworcom powodzenia, chociaz akurat dobor platform iOS i Androida uwazam za kompletnie nietrafiony w przypadku Freda ktory jakby nie bylo jest jednak zrecznosciowka, a wiadomo jak to jest na dotykowych panelach z symulacja fizycznego kontrolera...
 
 
#2 Baieros 2014-05-13 21:12
Gratuluje zapału, bardzo ciekawi mnie efekt końcowy i chętnie przetestuje. Fajnie, że LK Avalon mimo przestrojenia się chyba na programu edukacyjne zgodził się na współpracę :)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA