Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Sega Saturn HST-0014
Autor: tbxx   
14 grudnia 2015
HST-0014

Dostępny jedynie w Japonii, nazywany przez niektórych „białym krukiem” – biały model Segi Saturn, pod względem rzadkości występowania oraz ceny zakupu nawet nie dorasta do pięt takim rarytasom jak modele „Skeleton” czy „Hi-Saturn model 1”. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to najczęściej sprowadzana z Japonii wersja przedostatniej konsoli Segi. Dlaczego więc akurat Saturn HST-0014, gdziekolwiek tylko się pojawi, tak bardzo przyciąga uwagę? Bo jest po prostu piękny…


OpisPierwsze co rzuca się w oczy, to rzekłbym „paskudny” szaro-biały karton, z tanim czerwonym nadrukiem w jaki zapakowana jest konsola – Japończycy najwyraźniej nie zwracają uwagi na estetykę opakowań (to nie jedyna konsola z tego typu pudełkiem), ceniąc sobie praktyczność, polegającą w tym wypadku na zapewnieniu bezpiecznego transportu zestawu z fabryki do placówki handlowej, a następnie do domu/mieszkania użytkownika. W środku opakowania obok konsoli znajdziemy kontroler, standardowy kabel A/V, kabel zasilający oraz instrukcję (oczywiści w języku japońskim – co nie powinno nam zbytnio przeszkadzać, gdyż statystyczny Polak zagląda do instrukcji dopiero wtedy gdy konsola zaczyna dymić).

Sama konsola, mimo iż mówi się o niej, że jest „biała”, to wykonana jest z lekko szarego plastiku, który ma tendencję do żółknięcia pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne. Poziom zżółknięcia możemy zbadać oglądając spód konsoli, lub zaglądając pod klapkę kryjącą napęd CD – czyli w miejsca gdzie zazwyczaj „słońce nie dochodzi”. Projektant urządzenia postanowił także dodać trochę „koloru”, aby ogólny odbiór nie był zbyt „mdły”, i tak przyciski „Power”, „Reset” oraz klapka skrywająca port cartridge zostały wykonane z szarego plastiku, a przycisk „Open” z materiału w kolorze purpury. Całości dopełniają czarna szybka, przez którą widać fragment włożonej płyty CD, oraz dwukolorowe logo „Sega Saturn”.

Feeria barw czeka nas również przy spotkaniu z kontrolerem. Został on oczywiście wykonany z plastiku w kolorze konsoli. Projektant natomiast zaszalał z kolorami w przypadku przycisków. Mamy więc, przyciski „A”, „B” oraz „C” w kolorach zielonym, żółtym oraz niebieskim, „Start”, „L” oraz „R” dostały kolor purpurowy (identyczny jak „Open” na konsoli), natomiast pozostałe przyciski („X”,”Y”,”Z”) zostały wykonane z plastiku w kolorze szarym (jaśniejszym niż ten z którego zrobiono krzyżak).


Na koniec pamiętajmy, że pochodzące z Japonii konsole są zasilane napięciem 110V i pod żadnym pozorem nie możemy ich podłączać bezpośrednio do europejskich gniazd z prądem. Zawsze należy używać odpowiedniego transformatora – Sega Saturn charakteryzuje się dość niskim poborem energii – 12W.

 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA