Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Ultraman Powered
Autor: tbxx   
21 grudnia 2015
Ultraman Powered

Nakręconym w USA serialem „Ultraman Powered” nie zainteresowała się żadna z tamtejszych stacji telewizyjnych. Serial nie odniósł też sukcesu w Japonii – rodzinnym kraju Ultramana. Produkcji nie pomogły także stworzone do jej promocji dwie gry. „Ultraman Powered - Kaijū Gekimetsu Sakusen” był słaby, nawet jak na skromne możliwości Playdii. A jak prezentuje się „Ultraman Powered – Ultimate Hero”? Cóż, z pustego i Salomon nie naleje, a programiści Bandai midasami branży nigdy nie byli…


RecenzjaGrę „Ultraman Powered – Ultimata Hero” zrealizowano jako klasyczne mordobicie 2D, co ze względu na wybraną tematyką wydaje się być dobrym pomysłem. Do dyspozycji graczy oddano trzy tryby rozrywki:

- „Visual Mode” – można powiedzieć, że jest to odpowiednik „story mode”, w trybie tym przed każdą walką prezentowany jest fragment odcinka serialu, z którego pochodzi nasz najbliższy przeciwnik. Niestety (prawdopodobnie) ze względu na ograniczoną pojemność nośnika CD, mimo zastosowania dość mocnej (widocznej) kompresji wstawek filmowych, tryb ten kończy się już po trzech walkach, a bestiami z którymi przyjdzie zmierzyć się Ultramanowi są Baltan, Kemular oraz RedKing.

- „Battle Mode” – klasyczny tryb „arcade”, w którym możemy się zmierzyć z wszystkimi dostępnymi siedmioma bestiami (walk jest osiem, gdyż pierwszym i ostatnim przeciwnikiem jest Baltan). Wprowadzono tu jednak pewne „udziwnienie” – przed walką możemy zdecydować o przeprowadzeniu ataku myśliwcem na przeciwnika. Dodatek ten został zrealizowany jako bardzo uproszczona wręcz prymitywna strzelanina na szynach.

- „Vs mode” – w którym Ultraman może zmierzyć się z dowolnie wybranym (z siedmiu) przeciwnikiem, sterowanym przez konsolę lub drugiego gracza – pierwszy gracz zawsze jest Ultramanem i pod tym względem nie pozostawiono żadnego wyboru.

Całości dopełnia „Data base”, czyli okraszona zdjęciami z serialu baza danych występujących w nim postaci.

Grywalnościowo produkt zawodzi nawet niezbyt wygórowane oczekiwania. Mimo iż postaci posiadają dość szeroki wachlarz „ciosów specjalnych” (przy czym ze względu na to, że w 99% przypadkach musimy grać Ultramanem, dysponuje on ich największą ilością), to ze względu na niezbyt precyzyjne sterownie nie zawsze możemy „podziwiać” ich efekty. Z drugiej strony bestie często możemy pokonać jednym ciosem, problemem pozostaje jedynie wybadanie którym. Zabawę utrudnia nieco niezbyt precyzyjna detekcja kolizji spowodowana prawdopodobnie niedoskonałościami oprawy graficznej.

W „Ultraman Powered – Ultimata Hero” mamy do czynienia z digitalizowaną grafiką, czyli wszystkie postacie oraz tła zostały cyfrowo przeniesione z taśmy filmowej. Niestety „filmowość” wizualiów jest jedynym plusem oprawy gry. Kolory są wyprane bez Perwolu, a przeciwnikom wyraźnie brakuje klatek animacji. Mimo sporej mocy konsoli, tła nie posiadają animowanych elementów, dynamikę gry podkreśla jedynie zbliżająca i oddalająca się w zależności od akcji kamera. O dźwięku można napisać tylko tyle, że najlepiej go wyłączyć – muzyka i odgłosy są tak samo denne jak cała gra (i serial na podstawie, którego powstała).

Ultraman Powered – Ultimate Hero” ciężko polecić nawet fanatycznym fanom tego bohatera. Z jednej strony gra jest bardziej grywalna niż „Ultraman Powered - Kaijū Gekimetsu Sakusen” na Playdię, z drugiej strony ze względu na dużo większą moc 3DO mamy prawo wymagać dużo więcej.
Zdjęcia/SkanyZdjęcia/skany: MasterUltraman Powered [NTSC-J]

 

skany skany skany skany
skany    


Kod kreskowy: 49842403043
Kod wydawcy: FZ-SJ1451


GameplayGameplay: tbxx


Ultraman Powered [NTSC-J]GameplayIntro


Ultraman Powered [NTSC-J]Gameplay

InformacjeTakże na: -
Wydawca: Bandai
Producent: TOSE
Gatunek: Action>>Fighting>>2D
Liczba graczy: 1-2
Data wydania:

  
0
0
HOT!
Zaloguj się aby oceniać gry.

Komentarze  

 
#1 Baieros 2015-12-22 11:49
To co kolejny Ultraman na SNES?
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA