Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Ucchannanchan no Honō no Challenger: Denryū Iraira Bō
Autor: StormS   
23 grudnia 2015
Odsłon: 407
Denryu IraIra Bou

Popularność telewizyjnych teleturniejów jest wynikiem bazowania na emocjach widza. Sztuczne podkręcanie dramaturgii, presja czasu, pauzy niepewności to standardowy zestaw narzędzi do budowania zainteresowania. Czasem zdarza się, że na kanwie popularności takiego teleturnieju, powstaje gra na nim bazująca. Dzięki temu można być uczestnikiem programu w domowych pieleszach. Tak też i jest z wydanym tylko w Japonii tytułem Ucchannanchan no Honō no Challenger: Denryū Iraira Bō na Nintendo 64.


RecenzjaOpis programu
Zasady Iraira bou nie są tak skomplikowane. Uczestnik posiada metalowy drąg i musi go przepuścić przez pionowo ustawiony przed sobą labirynt. Nie może w żadnym wypadku dotknąć ścian gdyż zostanie porażony prądem (gracz posiada rękawice, więc raczej nie zostanie zwalony apopleksją). Sam labirynt jest usłany przeszkodami, przekładkami i innymi mechanizmami, które utrudniają wykonanie zadania. Mało tego gracz działa pod presją czasu oraz widownią. Na trasie labiryntu znajdują się „checkpointy”, miejsca gdzie można na chwilę odetchnąć, a nawet wyciągnąć drąg. Dolicza się w nich czas na pokonanie kolejnego zwykle trudniejszego etapu.

Opis gry
Iraira Bou na Nintendo 64, to tak naprawdę wierne odwzorowanie japońskiego teleturnieju o tej samej nazwie. Nawet komentator jest ten sam. Mamy do wyboru kilka labiryntów o różnym poziomie trudności, który dodatkowo możemy sobie podkręcić wybierając grubość drąga. Zapewniam was że nawet na najłatwiejszym poziomie, gra stanowi nie lada wyzwanie. Wymaga maksymalnego wyczucia gałki na padzie, a jak dobrze wiemy gałka na padach od Nintendo 64 to delikatna sprawa. Już chyba wolałbym osobiście machać tym drągiem, niż próbować okiełznać czułość kontrolera. Dodatkowo gra ma wsparcie Rumble Paka, co dodaje jej nieco większej autentyczności.
Do zabawy można zaprosić drugiego gracza, o ile będzie chętny grać w japoński teleturniej. Oczywiście gra jest oparta na turach. Ewentualnie można z kolegą podkręcić wyzwanie i za pomocą alkoholu wyważyć sobie „drzwi do percepcji”, a następnie próbować przejść labirynt (oczywiście jest to luźna propozycja autora niniejszej recenzji, a nie zalecenie japońskiej instrukcji).

Podsumowanie
Ucchannanchan no Honō no Challenger: Denryū Iraira Bō to nie pierwsza gra z serii bazująca na tym popularnym teleturnieju. Wcześniej była ona dostępna na automaty oraz konsole Neo Geo pod nazwą „Irritating Maze”. Kilka miesięcy po wydaniu wersji na Nintendo 64, wydano identyczny tytuł na Playstation pod nazwą „Irritating Stick”.

Wracając do wersji Nintendo, mogę potwierdzić że jest ona „irytująca”. Chociaż obsceniczne pudełko z „Madam Iraira Robot” (nazwa oryginalna) tego nie zdradza. Tytuł stanowi nie lada wyzwanie dla gracza i chyba jego najlepszym owocem jest wydanie serii Kururin bazującej na tej samej koncepcji, acz w bardziej ulepszonej formie. Tytułu nie polecam importować, raczej proponuję rozglądnąć się za którąś z części Kururina wydaną na przenośną konsolę Gameboy Advance.
Zdjęcia/SkanyZdjęcia/skany: DamjenUcchannanchan no Honō no Challenger: Denryū Iraira Bō [NTSC-J]

 

skany skany skany skany


Kod kreskowy: t4988607001155
Kod wydawcy: NUS-NIRJ-JPN


InformacjeTakże na: -
Wydawca: Hudson
Producent: Yuke's
Gatunek: Action>>General
Liczba graczy: 1-2
Data wydania:

Wykorzystuje: 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA