Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Redakcja

Redaktorzy serwisu retroage

 

nick: Affciu

Imię: Artur

Skąd: Ciechocinek

Ulubiony sprzęt do grania:
Sega Dreamcast

Ulubiona gra:
Metroid Prime 3: Corrpution, Shin Megami Tensei: Persona 4

Pomimo tego, że młody, Affciu zawsze lubił gry starsze od niego. Zaczynał swoją przygodę z grami na popularnym w polskich domostwach Pegazusie. Kiedy zaczął na nim grać, blask tego sprzętu już dawno temu przeminął, ale jemu i tak czas umilały gry takie jak Tank czy Mario.

Zakochał się w retrograniu i Nintendo w okolicach 2009, gdy poznał Super Smash Bros. (którego jest rówieśnikiem). Na stronę trafił rok później, szukając informacji o rozpoznawaniu pirackich kartridży na GBA, jednak od biernego przeglądania do czynów przeszedł w 2012, nic specjalnego nie wnosząc i wciąż rzadko udziela się na forum.

Poza graniem lubi uczyć się języków obcych (podchodził do nauki japońskiego ponad 4 razy), poczytać książki, szczególnie biografie i dobre kryminały. Fan brytyjskich seriali science-fiction z lat sześćdziesiątych oraz Gwiezdnych Wojen.Lubi:
jeździć na rowerze, kolekcjonować i odwiedzać targi staroci

Nie lubi:
pisać o sobie

Motto życiowe:
"Miłość i sraczka przychodzą znienacka"

Na co dzień:
brak informacji

Inne hobby:
tłumaczenie, uczenie się języków (i o nich).

 


.

Baieros avatar

nick: Baieros

Imię: Bartosz

Skąd: Śląsk

Ulubiony sprzęt do grania:
SNES

Ulubiona gra:
Donkey Kong Country
Bartek, Bartosz nie Bartłomiej, Baieros lubi pisać o sobie w trzeciej osobie mając nadzieje, że sama Wikipedia się nim zainteresuje.

Dorastał w cieniu swojego rówieśnika Linka, jednak to właśnie On pierwszy zaliczył Zeldę!

Lata młodości umilał mu ZX Spectrum, ruskie jajeczka oraz komunijny Game Boy. Inne konsole mógł tylko podziwiać przez szybkę lub grywać u znajomych i rodziny. Przeświadczenie rodziców o wyższości PC towarzyszyło mu całe życie, więc pewnego dnia postanowił się zbuntować i posiąść wszystkie konsole... Tak też skrupulatnie od tego momentu czyni.

Przygoda z Retroage zaczęła się na poszukiwaniu sławy, pieniędzy, koksu i N64. Raz na jakiś czas skrobnie artykuł, pojawi się na imprezie retro oraz w klubie gejowskim Niebieska Ostryga.

Lubi:
Swoją kobiete (bo może to czytać), Starocie, Zarządzanie, Ekonomie

Nie lubi:
Niestrawności, piczodrapek, zanieczyszczania

Motto życiowe:
"Komu w drogę temu Aviomarin"

Na co dzień:
Niespełniony aktor, właściciel domku na drzewie i obiecujący recenzent filmów dla dorosłych

Inne hobby:
filmy, prasa, maglownica (bo lubie wszystko prostować)


Baieros jest laureatem prestiżowej nagrody "Złoty Pixel 2011".

Złoty Pixel 2011 userbar

 


.

Jedah

Nick: Jedah

Imię: Michał Piekara

Skąd: Kraków

Ulubiony sprzęt do grania: NES/Famicom

Ulubiona gra: Downtown Nekketsu Kōshinkyoku:Soreyuke Daiundōkai

Urodzony w roku wybuchu reaktora w Czarnobylu i premiery Nekketsu Kouha Kunio Kun. Właśnie gry z Kunio darzy szczególnym uczuciem, czego przejawem jest aktywne udzielanie się na stronie www.kunio.pl. Gra w gry już od 5. roku życia, kiedy starszy brat dostał na komunię Atari. Miłość ta rozkwitła wraz z otrzymaniem Pegasusa (Jak to? Wkładam cartridge i już od razu mogę grać?). Swój nick zawdzięcza postaci z Vampire Savior: The Lord of Vampire, w który to tytuł zagrywał się na automatach w jednym z nadbałtyckich kurortów. Uwielbia mangę i anime. Mógłby w kółko oglądać takie serie jak: Dragon Ball, Slayers czy Soul Hunter. Miłośnik podróży
i próbowania wszystkiego, czego jeszcze nie próbował. Swego czasu zajmował się polonizacją ROMów na różne platformy. Porzucił jednak to hobby na rzecz pisania tekstów.

Lubi: placki ziemniaczane, narty.

Nie lubi:

Kalafiora, wstawać wcześnie rano.

Motto życiowe:

"Jeśli myślisz o problemach, masz problemy, jeśli myślisz o rozwiązaniach, masz rozwiązania".

Na co dzień:

Redaktor i romhacker na KUNIO.PL

Inne hobby:

Manga, anime, kultura krajów dalekiego wschodu


 

kanarekkk avatar

nick: kanarekkk

Imię: Bartosz

Skąd: TRN

Ulubiony sprzęt do grania:
NES, N64, Wii

Ulubiona gra:
Super Mario Bros. 3

Kanarekkk zawsze czuł, że jest stworzony do wyższych celów niż branie udziału w wyścigu szczurów. Praca cięższa od leżenia nie jest dla niego. Tak właśnie złapał bakcyla grzebania w elektronice, co robi amatorsko po dzień dzisiejszy (z mizernym skutkiem oczywiście). Na dodatek jest równolatkiem z handheldem od Atari - Lynxem, można więc podejrzewać, że gry to jego przeznaczenie.

Do grania bakcyla złapał jako mały chłopiec, gdy dłubiąc w nosie przeglądał paczkę od cioci z Kanady. Pod stertą ciuchów i słodyczy wygrzebał dziwne pudełko z napisem Nintendo. To była miłość od pierwszego wejrzenia, wtedy już nic nie było takie samo. Katował całymi dniami  swoją konsolkę jedyną grą jaką wtedy posiadał. Tak właśnie nauczył się pierwszych paru światów w Super Mario Bros. na pamięć. W następnej paczce znalazł kolejne Mario oznaczone numerem trzy. Żadna gra nigdy go tak nie pochłonęła, ani wcześniej, ani później i do dnia dzisiejszego jest jego ulubioną grą.

W okresie dojrzewania inne przyjemności skutecznie odciągały go od grania, jednak po wielu latach rozbratu powrócił do swojej pasji z dzieciństwa, już jako przykładny tato i głowa rodziny. Dziś kanarekkk z mozołem buduje swoją kolekcje gier z dzieciństwa (i nie tylko) oraz uczy juniora, co to padzik oraz Mario ze skutkiem raz lepszym, raz gorszym.

Lubi:
pchle targi, lenić się, Nintendo,

Nie lubi:
Pracować, jazdy na rowerze (bo jeździ nim do pracy), wstawać rano

Motto życiowe:
"Robię wszystko, żeby nic nie robić"


Na co dzień:
brak informacji

Inne hobby:
grzebanie w elektronice (nieudolne oczywiście)

 


 

kolo avatar

nick: kolo

Imię: Paweł

Skąd: Łańcut

Ulubiony sprzęt do grania:
PC, Dreamcast

Ulubiona gra:
Morrowind, Vampire Savior
Kolo – wiecznie głodny, potomek potężnego maga Xorphitusa (tak, tego który zdobył całą wiedzę dostępną we wszechświecie przy pomocy kosmicznej kuźni) nie miał do wyboru zbyt wielu ścieżek kariery.

Od młodu zaprawiany w mordowaniu świń z Duke Nukem 3D i dowodzeniu hordami nieumartych w Heroes of Might and Magic, zaliczył kilkuletnią przerwę w doskonaleniu swego fachu spowodowaną odcięciem od symulatorów wirtualnej rzeczywistości. Jednak te czasy to przeszłość a kolo uzbrojony zarówno w klasyczny jak i nowoczesny sprzęt, ukryty w najgłębszych zakamarkach lochów ciągnących się pod Łańcutem starannie przygotowuje się na inwazję kosmitów.

Zatrudniany dorywczo jako midboss w podrzędnych grach RPG po powrocie do domu uważnie studiuje zachowane archiwa o obrońcach ludzkości i układa plany jak uniknąć losu swoich poprzedników. Prastara przepowiednia głosi, że pewnego dnia opuści swą podziemną twierdzę przebrany za czerwonego kapturka a świat ponownie stanie na krawędzi zagłady...
Lubi:
koty, ale długo się gotują

Nie lubi:
budzików, kwiatków, egzaminów

Motto życiowe:
It’s a trap!

Na co dzień:
leń pospolity

Inne hobby:
czerwony kapturek, nieudolne grzebanie w sprzęcie elektronicznym, czytanie książek

 


 

Master avatar

nick: Master

Imię: Paweł

Skąd: Tarnów

Ulubiony sprzęt do grania:
Amiga 1200, N64

Ulubiona gra:
The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Sensible Soccer, Cywilizacja
Rok ten obfitował w produkcje które jeszcze nikt nie wiedział, że odniosą tak wielce spektakularny sukces; Konami szalało wydając Contrę i Castlevanię, Capcom zawojował rynek bijatyk z pierwszym Street Fighterem. Commodore wydało piękną i mocną Amigę 500, natomiast Atari próbowało się przeciwstawić z wersją XL. Nie zapominajmy że wtedy też pierwsze kroki w dziedzinie elektronicznej rozrywki stawiał nikt inny jak niczego jeszcze nieświadomy Master.

Od młodych lat nie było mu dane grać na ukochanej Amidze, lecz całkowitym oponentem Atari 800 XL. Z pierwszym prowizorycznym joypadem wykonanym w garażu i kaseciakiem nagranym z pewnej nielegalnej audycji radiowej – dane mu było zmierzyć się z Zybexem, Zorro i wieloma innymi kończąc na Tapperze.
Lata 90’ przyniosły sporą zmianę w postrzeganiu przez niego tematyki elektronicznej rozrywki. W domowym zaciszu zawitał 14 calowy – kolorowy Elemis, a Atari zepsute i pożółknięte – ostatecznie wepchnięte w kąt zastąpiła Amiga 600, a w następnej kolejności Amiga 1200, która wraz z rozszerzeniem pamięci, dyskiem twardym 256MB i napędem CD – ukształtowała Mastera na najbliższe dziesięciolecie.

Konsolami interesował się od 1995 r., dane mu było zapoznać się z pierwszą i jak się później okazało kolejną kochanką, którą zostało Nintendo 64. Rok 1998 zaowocował w poznanie czegoś co przechodziło najśmielsze wyobrażenie tego jak może wyglądać gra: The Legend of Zelda: Ocarina of Time, bajecznego Super Mario 64 czy przebojowego Star Fox 64. Dalej wszystko potoczyło się bardzo szybko, konsole całkowicie zawładnęły umysłem Mastera i tak pozostało już do dzisiaj.

Na Retroage.net pojawił się już na początku 2007 roku, jako zwykły użytkownik i osoba zajmująca się szeroko pojmowanym importem towarów – z chęcią zarobku jak i krzewienia tematyki retro wśród opieszałych Polaków, importował do kraju wszystko co związane z jego pasją.


Poważna przygoda z serwisem rozpoczęła się już jakiś czas temu, głównie podczas wyjazdów okolicznościowych na retro imprezy. Wszystko zmieniło się od października 2013 roku, kiedy to przyjął szlachetną funkcję wsparcia sprzętowego podczas wyjazdów na eventy. Od 2014 roku pełni funkcję głównego korektora tekstów nadsyłanych do opublikowania w serwisie.
Lubi:
brak informacji

Nie lubi:
Konsol Sony i wszystkiego co z nimi związane ;)

Motto życiowe:
brak informacji

Na co dzień:
brak informacji

Inne hobby:
Książki, gotowanie, podróże

 


 

ramzes64 avatar

nick: ramzes64

Imię: Paweł

Skąd: Koszalin

Ulubiony sprzęt do grania:
Nintendo

Ulubiona gra:
Gry na Nintendo
Za małolata grał na jakimś IBM, Comodore, Atari i Amidze... ale to były jakieś gierki, było to dawno temu i już nieprawda. Pełna świadomość grania obudziła się w nim w 1998 roku, kiedy to świat zmienił się na zawsze za sprawą Nintendo 64. Super Mario 64, Banjo-Kazooie, Donkey Kong 64, Turok, The Legend of Zelda: Ocarina of Time… można by tak wymieniać – te gry go ukształtowały. Po kilku latach samych przyjemności z N64 nastały trudne czasy i rozbrat z konsolami na kolejnych kilka lat.

Jakoś w 2005r przeprosił się z Nintendo i kupując już za własne Game Boy Advance, a później Nintendo GameCube znów magia Nintendo odżyła w nim aż do dziś. Pełnowartościowy fanboy Nintendo, który nie wstydzi się przywiązania do marki.

Na retroage trafił zupełnie przez przypadek, ale jednak trafnie los go pokierował. Uważa, że retroage.net ma najlepszą i bardzo czytelną bazę danych ze sprzętem Nintendo. Możliwość powiększania tej bazy danych jest dla niego czystą przyjemnością.

Zajmuje się: recenzje, opisy, zdjęcia/skany konsol, akcesoriów, gier, głównie Nintendo.
Lubi:
Nintendo

Nie lubi:
Oficjalnie ogłasza, że nie lubi Sony Playstation (w każdej odsłonie), w końcu to niechciany bękart Nintendo. Zdarza mu się niestety grać także na sprzęcie konkurencji i nie mieć poważnych powodów do narzekań, z czego jest niezadowolony. Bo przecież Sony jest złe!.

Motto życiowe:
Się ma, się gra.

Na co dzień:
Brak informacji

Inne hobby:
Brak informacji

 


 

StormS photo

nick: StormS

Imię: Kamil

Skąd: Sosnowiec

Ulubiony sprzęt do grania:
Wii, N64, DS

Ulubiona gra:
Fatal Frame 4
Pojawił się na świecie stosunkowo niedawno, ale i tak jest starszy niż III RP. Przygodę z elektroniką rozpoczął od Commodore64. Jako że 64 to całkiem ładna liczba nabył w 99 roku sprzęt Nintendo z tym numerem. Od tego czasu znajomi często wpadali na rytualne rozregulowanie gałki w padzie, aż po 6 latach ciężkiej służby wszystkie odmówiły dalszej posługi. Wówczas nastał czas wielkiej smuty, czego wyrażeniem było napisanie aż 14 poradników do gier.

Ostatecznie został wciągnięty w podejrzaną organizacje o kryptonimie „Retroage”. Ze względu na obowiązującą „omertę” jego działalność w strukturach jest tajna.Powiadają, że jest estetą i erudytą. Plotka głosi również, że zna się na historii i to nie tylko konsol. Chyba najbardziej u niego charakterystyczne jest to, że dużo podróżuje.

Wywiad donosi, że jest niebezpieczny dla otoczenia. Nie tylko dlatego że potrafi wysadzać i podtapiać nieruchomości niczym wzorowy partyzant, ale ma również zdolność rycia ludzkiej bani. Mimo tego jest sympatycznym, równym chłopakiem.

Od czerwca 2012 StormS jest administratorem forum retroage.
Lubi:
Szydzić, grać, zwiedzać, udawać „mądrale”, muzykę rock&roll, strzelać do osób postronnych w GTA, obmyślać plan „jak przejąć władzę nad światem”.

Nie lubi:
Marazmu, niesłowności, wiertarki udarowej w sąsiedztwie i biurokratycznego chaosu

Motto życiowe:
"Jeśli dasz człowiekowi rybę, to nakarmisz go na jeden dzień. Ale jeśli nauczysz człowieka, jak łowić ryby, to nakarmisz go na całe życie”.

Na co dzień:
Inny

Inne hobby:
brak

 


 

tbxx avatar

nick: tbxx

Imię: Tomasz

Skąd: Tarnów

Ulubiony sprzęt do grania:
Atari 65XE, N64, GBA

Ulubiona gra:
River Raid
tbxx jest stary jak Pac-Man więc pamięta gry z pixelami wielkimi jak telewizor. Miłością do gier zaraził go starszy kuzyn pokazując „River Raida” i „Boulder Dasha”. Po kuzynie tbxx odziedziczył Atari 65XE z burżujską stacją dysków, które to sprzęty służą mu po dzień dzisiejszy. W międzyczasie pogrywał u kumpli na „C=64”, „Rambo”, „Pegasusie” i „Amisi 500”. Z czasem do kolekcji doszły własne konsolki GB i N64. W 1999r tbxx nabawił się „grzyba” którego na szczęście udało się wyleczyć zakupem NGC i GBA.

Na Retroage tbxx trafił wybierając magiczne cyferki „0202122” na modemie z zawrotną prędkością 56kbps, gdzie poza pisaniem głupot zajmuje się wymyślaniem sposobów na rozwój serwisu (stopowanymi przez resztę redakcji tekstami w stylu „a kto to wszystko później ogarnie”).

Prywatnie tbxx jest przykładnym mężem i ojcem dwójki rozbójników, wciskającym w małe łapki różne gejmboje i pady od nesów co by nie tylko na te plejstejszony i iksbosy się gapili.

Od czerwca 2012 tbxx jest administratorem serwisu retroage.net.
Lubi:
Pograć, wyspać się i dobrze zjeść.

Nie lubi:
Chronicznego braku czasu.

Motto życiowe:
„Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze – będziesz miał dwa dni wolnego”

Na co dzień:
Ekspert RTV

Inne hobby:
Łażenie po górach i klocki lego.

 


 

ufix avatar

nick: ufix

Imię: Radek

Skąd: Wrocław

Ulubiony sprzęt do grania:
Sega Mega Drive, Sony Playstation

Ulubiona gra:
Medievil

Jak większość polskich graczy ufix zaczynał od Pegasusa, a następnie nabył Playstation. Po kilkuletniej przerwie w graniu na konsolach, w 2011 roku odkrył w sobie zamiłowanie do starych gier. Gdy minął początkowy, napędzany nostalgią zachwyt sprzętem Sony, powoli zaczął doceniać również produkty konkurencji.

Na Retroage trafił około 2012 roku. Najpierw tylko biernie wchłaniał informacje ze strony, jednak po roku napisał swój pierwszy tekst. Od tamtej pory systematycznie zanudza czytelników recenzjami gier starszych niż on sam.

Obecnie stara się powstrzymać niekontrolowany rozrost kolekcji starych konsol i gier, oraz znaleźć czas na przechodzenie zalegających na półce tytułów. W międzyczasie jest zajęty studiowaniem, narzekaniem i odpoczywaniem.Lubi:
spać do południa

Nie lubi:
zmywać naczyń, piłki nożnej, placków ziemniaczanych

Motto życiowe:
brak informacji

Na co dzień:
student

Inne hobby:
filmy, książki, oglądanie wyścigów samochodowych

 


 


Redaktorzy w stanie spoczynku


W życiu serwisu retroage przez długi czas udzielały się również inne osoby. Z przyczyn najróżniejszych nie biorą już one czynnego udziału w jego rozwoju, aczkolwiek ich wkład był na tyle znaczący, że nie sposób o nich nie wspomnieć.Axi0mat avatar

nick: Axi0maT

Imię: Piotr

Skąd: Koszalin

Ulubiony sprzęt do grania:
N64, Amiga

Ulubiona gra:
Amigowy Super Stardust
Axi0maT, zwany również przez wielu pierwszym trollem IV Rzeczypospolitej (niesłusznie zresztą), w rzeczywistości okazuje się być miłym i przyjaznym osobnikiem, który ma po prostu inne zdanie niż cała reszta społeczeństwa. Legenda głosi jakoby ojcem chrzestnym Axi0maTa miał być sam Lyle Rains, który niestety na chrzciny nie dojechał, bo był zbyt zajęty tworzeniem słynnego Asteroids.

W świat elektronicznej rozrywki wprowadził Axi0maTa wujek, który zamiast smyrać go pisiorem po twarzy, jak to w zwyczaju mają wujkowie, zaciągnął go do salonu gier gdzie ten ujrzał Space Invaders. Od tego dnia miewał mokre sny o wszystkim, co związane jest z komputerami i konsolami. Ową przypadłość uleczyła dopiero przyjaciółka Amiga, z którą to następnie połączyła go silna więź emocjonalna. Do dnia dzisiejszego często spotykają się razem i robią różne szalone rzeczy. Jak to mówią – „stara miłość nie rdzewieje”.

Przełomem w życiu Axi0maTa była wizyta na targach InfoSystem pod koniec lat 90tych, gdzie zobaczył Nintendo 64. Ujrzał i uwierzył. Od tego momentu nic już nie było takie samo. Na retroage trafił właśnie szukając innych fanów N64 i tak mu się spodobało, że już tu pozostał. Efektem ubocznym było zasypanie serwisu swoimi wypocinami związanymi z ulubioną konsolką.

Axi0maT to buntownik z wyboru. Zawsze staje po przeciwnej stronie barykady, nawet jeśli wie, że nie ma racji – ot tak, dla zasady. Mimo swojego niemłodego już wieku i siwizny na skroniach, nigdy nie spoważniał i święcie wierzy, że taki moment nigdy w jego życiu nie nadejdzie.
Lubi:
Czarny humor (bo nie bawi innych), nietuzinkowe gry (bo są inne), zwierzęta (szczególnie świnie, bo są z nich pyszne kotlety), matkę naturę (bo to matka), morze (bo można w nim bezkarnie robić siku)

Nie lubi:
Murzynów, żydów, arabów, dresiarzy, sony i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy

Motto życiowe:
„Konsekwencja i wytrwałość drogą do sukcesu” – Axi0maT :D

Na co dzień:
Programista

Inne hobby:
Programowanie, historia i kultura okresu średniowiecza

 


 

hattori avatar

nick: hat

Imię: Grzegorz

Skąd: nieopodal Poznania

Ulubiony sprzęt do grania:
Nintendo 64, Xbox, Playstation 3

Ulubiona gra:
Shenmue, Football Manager, Baldur’s Gate

 


 

Chrno avatar

nick: Chrno / Chrno-x

Imię: Bartek

Skąd: Bolków

Ulubiony sprzęt do grania:
Dreamcast, handheldy od Ninny

Ulubiona gra:
Shenmue, Shenmue II
Chrno urodził się z Europejskim Game Boy’em w łapce, który to został jego towarzyszem broni aż po dziś dzień (chroni go przed złem wszelakim). Wychował się na Niemieckim growym rynku (viva la Nintendo!), co pozostało mu po dziś dzień (studiuje Filologie Germańską – aby kiedyś zostać podwójnym szpiegiem).

Bartek trafił na retroage dzięki reklamie zawartej w pewnej grze. Spodobał mu się growy duch, przyjazna atmosfera oraz profesjonalne podejście do hobby, co przyczyniło się do tego, że został tu na dłużej. Ostatecznie zaowocowało to awansem na wyższy poziom wtajemniczenia, jakim jest bycie jednym z pełnoprawnych redaktorów strony.

Nie samymi grami człowiek żyje, więc nasz Chronuś lubi przede wszystkim rysować. Od berbecia siedzi przy japońskiej animacji oraz komiksie, co również miało swój wpływ na fascynacje Azją i jej mieszkańcami. Nie stroni także od przeczytania dobrej powieści (Metro 2033/34). Jeżeli kiedyś słuch o nim zaginie to znaczy, że wycieczka na łono natury przerodziła się w podróż życia.
Lubi:
Niemcy (i Niemców), spokój i odosobnienie.

Nie lubi:
Wszelakiej patologii, pseudo hardcore’owców i casuali, alkoholu, osób wmawiających innym „iż nie mają na nic czasu bo są bardzo zajęci”.

Motto życiowe:
Nie patrz na innych, patrz na siebie.

Na co dzień:
Student Filologii Germańskiej.

Inne hobby:
Rysowanie, Japanimation & Manga (Manhwa included), zgłębianie tajemnic Azji, Historia wojen, granie na nerwach innym.

 


 

Mr Jack avatar

nick: Mr. Jack

Imię: Jacek

Skąd: Łódź

Ulubiony sprzęt do grania:
Sony PlayStation 3

Ulubiona gra:
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Swoją przygodę z grami, zacząłem od popularnego na początku lat 90 - Pegazusa. Pod koniec szkoły podstawowej, dostałem swoje pierwsze PlayStation. Od tamtego czasu można napisać, że jestem miłośnikiem konsol od Sony, ale i nie tylko. W miedzy czasie, znalazłem też miejsce i czas na sprzęt konkurencji (Nintendo), a mianowicie SNESa i N64. Czasu spędzonego przy obu maszynach, zdecydowanie nie zaliczam do straconego –wręcz przeciwnie. Znalazło się bowiem parę tytułów, w które zawsze chciałem zagrać, a były one przeznaczone jedynie na Nintendo, jak np. Goldeneye 007 i Super Mario World.

Na Retro Age, trafiłem z forum Nintendo64 Zone, a dokładniej po krótkiej wymianie postów i wiadomości z Axi0maTem.

Poza graniem i kolekcjonowaniem gier na różne platformy, interesuje się filmem, muzyką oraz sportem. Wymieniając film, mam tu na myśli głównie kino sensacyjne z lat 80 i połowy 90, a w szczególności filmy z agentem 007. Muzyka to dla mnie przede wszystkim takie zespoły jak: Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Deep Purple, Rainbow, Saxon, Yngwie Malmsteen itp. Interesują mnie więc głownie takie gatunki muzyczne jak: klasyczny Heavy Metal, Hard Rock, Power Metal i Glam. Jeśli chodzi o sport, to daleki jestem od biernej postawy przed telewizorem czy przy ekranie monitora. Czynnie gram w piłkę nożną ze znajomymi, biegam i jeżdżę na rowerze.
Lubi:
Gry TPP (Third person perspective), filmy sensacyjne, muzykę rockową i sport.

Nie lubi:
Polskich komedii romantycznych, dzisiejszej muzyki popularnej i seriali telewizyjnych.

Motto życiowe:
„Festina lente”, „Life is full of small challenges”

Na co dzień:
Student

Inne hobby:
Płyty kompaktowe i filmy na DVD

 - Gimiak - były administrator serwisu, galerie zdjęć i recenzje
- Snake - recenzje gier i newsy
- SoberPL - newsy, recenzje gier na GBA i DS


Gościnnie artykuły udostępnili


Serwis retroage rozwija się systematycznie również dzięki wam drodzy użytkownicy. Swoje materiały w postaci tekstów, zdjęć, skanów, poradników, felietonów, relacji i masy innych rzeczy nadesłali do nas:

- abrasante
- Antari
- ashka
- Barman
- Bigo
- Blackie
- BloodyClaw
- Bodzio

- boltzman
- Bowserka
- Centy
- Damjen
(AdamGillmore)
- Deresik

- DizzyX
- Dred
- Michał "emde" Dereń
- emet96
- fixxxer1
- Forte
- Wojtek "Frabi" Frabinski

- funditto

- gipki
- gramodrana
- Hayabusa
- haz111
- hitori
- Inlagd sill
- Jahoo
- joosh
- kamimak
- Keitaro
- klodson
- Kizior
- Kondzioff
- konsolite
- Krupier
- Logan
- LukE
- Lukgost
- marek7_ak
- Maraz
- mcfly12
- michu40i4
- mikoREAL
- MrRzepa
- Adam "mrSin" Marciniuk
- PanSamochodzik
- PapaHerbal
- Pious
- Postal
- Q@sor
- Rabster
- Rafi2468
- Setezer
- Springok
- stillo
- Mateusz K. "Spyro1993"
- stoodio
- ufix
- Adrian "Ukukuki" Surowiec
- Vicious
- Y2K 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA