Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wii Fit PDF Drukuj E-mail
Gry Recenzje
Wpisał Gimiak   
środa, 23 lipca 2008 04:00
Wii Fit baner

Po długim okresie nieobecności wróciłem i to nie z byle czym! Produkt, jakby nie patrzeć, jest jeszcze świeży. Jeżeli bolą Cię już ręce od machania wiilotem i masz ochotę na coś nowego, to niniejsza recenzja jest właśnie dla Ciebie! Nintendo potrafi wydusić z graczy nie tylko ciężko zarobione pieniądze, ale i ostatnie poty, które powstają podczas krótkich treningów na nowym sprzęcie. Pod młotek trafił zestaw Wii Fit, który wg reklam umożliwia schudnięcie grających na nim osób. Ale czy warto wyłożyć te 300 zł i czy produkt w ogóle działa? A może jest to tylko chytry trik reklamowy ze strony Nintendo? Zapraszam do zapoznania się z recenzją zestawu Wii Fit.


RecenzjaOd jakiegoś czasu mam taki dziwny trik, że przyglądam się proporcjom ludzi. Zauważyłem, że wielu znajomych zaczęła niebezpiecznie przybierać na wadze. Tyczy się to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Powodów tejże sytuacje jest wiele. Chemia w jedzeniu, konsumpcja przed snem, siedzący tryb pracy... a przede wszystkim lenistwo i brak aktywności fizycznej. Nie chce nam się ćwiczyć lub nie mamy na to czasu (np. pracując do późna). A w tym czasie brzuszek rośnie... Dodatkowo w okresie letnim „rozwój” naszego ciała wspomagają grille i duże ilości pitego zimnego piwa. Ci co mogą, oczywiście.

Ja też mam nadmiar ciała i na domiar złego jestem leniwcem sportowym. Postanowiłem jednak się za siebie wziąć! Nie chciałem jednak stosować nowej, cudownej diety bananowej. Chciałem jeść to co lubię, a nie wmuszać w siebie coś na siłę. Jak schudnąć niskim nakładem pracy? Da się?

Z pomocą przyszło Nintendo i jeden z ostatnich produktów - Wii Fit. Nie spodziewałem się rewelacyjnej kondycji i zmniejszenia wagi po kilku grach. Nie ma szans aby spalić tyle tłuszczu w tak krótkim czasie. Zanim kupiłem Wii Fit sporo się naczytałem i naoglądałem informacji w Internecie o tym produkcie. Zestaw składa się z płyty z grą oraz deski.

Wpierw należy zarejestrować się, wybierając przechowywane w pamięci konsoli Mii-postacie. Następnie należy podać dokładną datę urodzenia oraz wzrost, które niezbędne są do określenia prawidłowych proporcji naszego ciała. Zabawę zaczynamy od testu ciała. Pierwszym ćwiczeniem jest badanie środka ciężkości, po czym badana jest równowaga naszego ciała. Po testach otrzymujemy, podobnie jak to miało miejsce w Dr. Kawashima's Brain Training, wiek naszego ciała. Deska jest bardzo czuła i całkiem nieźle wyczuwa nacisk naszego ciała. Urządzenie jest na tyle sprytne, że jeśli podczas gry waga ulegnie zmianie (np. gdy znajomy lub członek rodziny będzie chciał zagrać), to na ekranie monitora pojawi się monit o zmianie wagi.

Po zważeniu pojawia się opcja określenia celu jaki chcemy osiągnąć. Należy także wskazać okres, przez który chcemy ten cel osiągnąć. W moim przypadku celem było - 5 kg w dwa miesiące, przy wzroście 184 cm i wadze 91,5 – 93 kg. I powiem wam, że zadanie to nie należało do łatwych.

I like to move it, move it...
Po zalogowaniu się na swojego użytkownika otrzymujemy pięć modułów, z których cztery zawierają różnego rodzaju treningi i gry. Ostatni moduł – ulubione – jest tworzony automatycznie i pokazuje treningi, które uruchamiamy najczęściej.

Na jogę (yoga) składa się piętnaście treningów (deep breathing, half-moon, warrior, tree, sun saturation, standing knee, palm tree, chair, triangle, downwar-facing dog, king of dance, cobra, bridge, crocodyle twist, schoulder stand). Z początku wydawać się może, że moduł ten będzie najłatwiejszy. Jest to jednak mylne złudzenie, gdyż pomimo tego, iż nie potrzeba tutaj dużego wysiłku fizycznego, znajdujące się w pakiecie ćwiczenia są czasami trudne do wykonania. W trakcie treningów należy pamiętać o rytmicznym oddychaniu, co niekiedy nie jest zadaniem łatwym.

Zaimplementowany został także moduł ćwiczący nasze muskuły (muscle), na którego składa się, podobnie jak w module jogi, piętnaście treningów. Trzy z nich (challenge press up, challenge jackknife, challenge strech) są wyzwaniem, podczas którego mierzymy się z naszym trenerem. Pozostałe ćwiczenia (single leg extension, press up & side stand, torso & twist, jackknife, lunge, rowing squat, single leg twist, sideway leg lift, paracell strech, trice extension, arm & leg lift, single arm stand) potrafią naprawdę dać w kość. W szczególności pompki (press up & side stand). Wybierając dane ćwiczenie pokazana zostanie krótka pokazówka, które mięśnie podczas naszego treningu będą pracować przede wszystkim.

Aerobik wydawać by się mógł modułem typowo dla dziewczyn/kobiet, lecz przyznam szczerze, że jest on dosyć interesujący, chodź różnorodność gier jest stosunkowo mała. Niby treningów jest dziewięć (hula hoop, super hula hoop, rhytm boxing, step basics, step plus, free step, jogging, 2P jogging i free jogging), lecz tak naprawdę część z gier się powtarza (step, hula hoop i jogging). Płeć piękna wybierała najczęściej step i hula hoop. Faceci boxing i jogging. Ostatnio wymienione moduły potrafią w krótkim czasie bardzo szybko zmęczyć człowieka, kończąc zabawę ubrania na nas „pływają”.

Najciekawszym i najspokojniejszy modułem jest balans, w który jak sama nazwa wskazuje będziemy musieli w odpowiedni sposób balansować naszym ciałem aby osiągnąć jakiś cel. Gier jest dziewięć i są one bardzo różnorodne (heading, ski slalom, ski jump, table tilt, tightrope tension, ballance bubble, penguin slide, snowboard slalom i zazen). Odbijanie piłek główką, slalom, skoki i wrzucanie bil do otworów to gry, to pozycje, które cieszyły się największym wzięciem u wszystkich graczy.

Rozpoczynając grę dostępnych treningów jest niewiele, kolejne odkrywają się po odpowiednim czasie spędzonym nad grą Wii Fit. Większość ćwiczeń posiada ukryte dodatkowe tryby gry (np. advance, zwiększoną ilość minut czy ćwiczeń).

Szata graficzna jest ładna i szczegółowa, chodź co niektórzy mogliby się przyczepić do widocznych tekstur oraz do tła wyglądającego jak nałożone zdjęcie (np. w grach typu jogging). Wszystkim tym, którym to nie przeszkadza będą zadowoleni. W grach balans i aerobik głównymi bohaterami, których zobaczymy są mii-postacie. W przypadku muskuł i jogi na ekranie TV zobaczymy osobistego trenera (kobietę lub mężczyznę, wybieranych na początku gry).

Sekcja dźwiękowa wypada w miarę dobrze, ale nie spodziewajcie się tutaj porywających melodii rodem z gier Super Mario Galaxy, Zelda Twilight Princess czy Metrod Prime (1-3). Dźwięki oraz instrukcje i komentarze trenerów są na niezłym poziomie. Muzyka czasami wydawać się może na prostą, ale ogólnie rzecz biorąc buduje ona odpowiedni klimat.

Za wszystko inne zapłacisz kartą kredytową...
Na pewno ciekawi was jak wygląda grywalność tego produktu. Mnie też to przed zakupem bardzo ciekawiło. Oglądałem szereg filmów na youtube i mogę przyznać, że wrażenia doświadczone podczas gry przeszły moje oczekiwania. Filmiki praktycznie nie pokazują nic. W to po prostu trzeba zagrać!

Grywalność tego produktu jest rewelacyjna, a treningi wciągają i to bardzo! W mgnieniu oka mija 30 minut... Przez niecałe dwa miesiące używania produktu regularnie ćwiczyło 6 – 7 osób, przy czym tylko jedna była zdecydowana na grę w momencie zakupu. Pozycja wciągnęła nawet rodziców, co uważam za ogromny sukces. A zobaczyć jak mama rywalizuje z tatą podczas skoków na skoczni – niczym Adam Małysz - to już wrażenia bezcenne.

Czy można się zmęczyć?
Oj można i to jak diabli! Na trening każdego dnia przeznaczałem ok 40 minut. Po ćwiczeniach czułem się jakbym wyszedł z paszczy smoka po walce o życie, cały mokry i spocony. Podczas ciężkich treningów (muskuły i aerobik) można się naprawdę zmęczyć. Będąc w tym miejscu sugeruję używanie czystych skarpetek podczas ćwiczeń, gdyż biała deska może się bardzo szybko zrobić brudna. Kto w ogóle wpadł na pomysł aby deska zrobić w barwie białej? Porażka! Oprócz deski w niektórych grach wykorzystywany jest Wii Remote (biegi, biegi na dwóch i jogging) i nunchuk (boks).

Ogólnie produkt uważam za jeden z ciekawszych w ostatnich latach, wnoszący coś nowego do świata elektronicznej rozrywki. Oczywiście można by się przyczepić, ze podobne produkty już były i współgrały z matami, ale zbioru w takiej formie jeszcze nie było. Jest to ta z pozycji, która się nie nudzi. Owszem, większość gier będzie taka sama podczas kolejnych treningów, ale idąc do siłowni czy fitness klubu też wpadamy w pewnego rodzaju rutynę wykonując te same ćwiczenia. Poza tym nie musimy codziennie wszystkiego robić. Prawdę powiedziawszy, to za „drobną” opłatą mamy uniwersalny mini fitness klub w domu.

Dość! Działa czy nie?
Mam nadzieję, że niniejsza recenzja rozwinęła co niektórym wątpliwości co do tego produktu. Tak, Wii Fit działa. Wystarczy 30 - 40 minut dziennie aby poprawić sobie kondycję, wygląd i samopoczucie, a o to właśnie chodziło. Czyż nie? Trzeba być tylko wytrwałym, bo leń jest dosyć trudnym do pokonania wrogiem.

A minusy, są? Na pewno są!
Tak, Wii Fit nie jest produktem idealnym. Pewne komplikacje pojawiają się podczas niektórych ćwiczeń. Na pierwszy rzut idzie Step (3 gry), w przypadku którego deska w dziwny sposób reaguje na wejścia i zejścia. I nie chodzi tu o kwestię czy ktoś ma wyczucie rytmu czy nie. Zarówno ja jak i osoby, które pajacowały na Wii Fit miały ten sam problem - deska nie wyłapywała wszystkiego i nie dało się z tym nic zrobić. Kolejnym ćwiczeniem jest jogging. Podczas gry używa się tylko Wii Remote, który pomimo zaleceń podanych przed grą, nie wyłapywało prawidłowo ruchu, czego efektem było niestabilne, skaczące tempo, automatycznie zmniejszające wynik spalania tłuszczu. Wspomnieć muszę jeszcze o boksie, który jest ulepszonym modułem zawartym w pakiecie Wii Sports. Wykorzystuje on zarówno deskę, Wii Remote jak i Nunchuck. Deska sprawuje się idealnie, problem pojawia się z pozostałymi manipulatorami. Nie wyłapują one prawidłowo oddawanych ciosów, np. pomimo mocnego uderzenia, worek treningowy trafiany jest lekko lub wcale nie jest trafiany. Tyle złego. W sumie, to po kilku grach można się do tego przyzwyczaić.

Na koniec winszuję wszystkim tym, którzy dotarli do tego miejsca recenzji, chciałem aby wypadła ona krócej, ale nie dało się. Przepraszam za paskudne zdjęcia (nie miałem możliwości zrobić lepszych) i dziękuję za uwagę. Będę wdzięczny za ocenienie recenzji.
Zdjęcia/SkanyZdjęcia/skany: Gimiak, fixxxer1Wii Fit [PAL]

 

 Wii Fit  Wii Fit  Wii Fit
 Wii Fit  Wii Fit  Wii Fit
 Wii Fit  Wii Fit  Wii Fit
 Wii Fit  Wii Fit  Wii Fit
 Wii Fit   


Kod kreskowy: 045496365424
Kod wydawcy: RVL-RFNP-NOEWii Fit [PAL]

 

 Wii Fit  Wii Fit  Wii Fit


Kod kreskowy: 045496365448
Kod kreskowy: RVL-RFNP-EUR-1


InformacjeTakże na: -
Wydawca: Nintendo
Producent: Nintendo
Gatunek: Miscellaneous>>Exercise / Fitness
Liczba graczy: 1
Ograniczenia wiekowe:

Data wydania:

Wykorzystuje:Poprawiony: wtorek, 20 sierpnia 2013 17:02
 

Komentarze  

 
#1 SoberPL 2008-07-23 17:07
Przeczytałem! i wiem, że to chcę :P Szkoda, że cena mnie trochę przerasta, ale do końca roku powinienem mieć. Recenzja mi się podobała, napisana prostym językiem. Najbardziej zastanawia mnie Twoja waga na początku :P
 
 
#2 antari 2008-07-23 23:43
''Tak, Wii Fit nie jest produktem idealną.'' - produkcją lub idealnym.
Poza tym jednym niedociągnięcie m bez zarzutu. Jeżeli chodzi o zdjęcia to jak na moje oko technicznie spełniają wszelkie wymogi. Pozdrawiam.
 
 
#3 Axi0maT 2008-07-24 19:38
Zdjecia spoko... tez nie wiem o co chodzi Gimiakowi ze slaba ich jakoscia. Mam tylko jedno zastrzezenie do zdania - "A w tym czasie brzuszek rośnie..." - zapomniales Gimiaczku napisac ze niektorym rosnie tez dupsko ;-)

Jak kiedys kupie Wii to chyba sprawie sobie do tego rowniez zestaw Wii Fit :-)
 
 
#4 ramzes64 2008-07-24 22:29
Co do recki - trochę moze miala jakies powtórzenia - cos wczesniejsze byly idealniejsze - no ale jest konkrecik - np o bialych skarpetkach. ... powiedzmy ze ktos bedzie smierdzichami na tym gral/stal, a pozniej robil pompki podpierajac sie na rekach na "wadze" (bo chyba takie cwiczenia widzialem). Wiec jesli mialbym kupowac WiFit - to albo nowke (bo niewiadomo kim byl wczesniejszy posiadacz, albo jakos ja wyszorowac, wyczyscic i zdezynfekowac - wkoncu nie raz o lejącym sie pocie wspomniales.

zdjecia OK - mam cisnienie na Wii ogolnie, ale jak widze te gry co mam na GC to mnie cholera bierze, ze musze w to zagrac, bo jak bedzie Wii to bede chcial w Mario Galaxy i inne ;/ - grrrr
 
 
#5 Spyro1993 2008-08-14 15:08
Dobra recenzja, a to ze słabą jakością zdjęć to nie widać tego.;]
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA