Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Action Replay Plus PDF Drukuj E-mail
Akcesoria
Wpisał tbxx   
wtorek, 15 września 2009 08:28
Action Replay Plus, Sega Saturn Z powodu trudności w zdobyciu oryginalnych akcesoriów do Segi Saturn wielofunkcyjne cartridge takie jak prezentowany dziś Action Replay Plus są wybawieniem dla fanów tej świetnej konsoli. Wbrew informacji zawartej na opakowaniu mówiącej, iż jest to urządzenie „3w1” mamy tak naprawdę do czynienia z 5 funkcjami.

Z powodu trudności w zdobyciu oryginalnych akcesoriów do Segi Saturn wielofunkcyjne cartridge takie jak prezentowany dziś Action Replay Plus są wybawieniem dla fanów tej świetnej konsoli. Wbrew informacji zawartej na opakowaniu mówiącej, iż jest to urządzenie „3w1” mamy do czynienia z 5 funkcjami:

1. Action Replay
Czyli zestaw kodów do ok. 100 gier. Dodatkowo wbudowana pamięć pozwala dodawać nowe kody znalezione np. na internecie.

2. 4M Memory Card
Karta pamięci to niezbędnik każdej konsoli z czytnikiem CD. Wszyscy wiemy jak szybko wyczerpuje się 510 bloków pamięci wbudowane w konsoli. Dodatkowe 8190 bloków na cartridgu powinny wystarczyć już na bardzo długo.

3. 1M Expansion RAM card
Rozszerza pamięć systemową Saturna o dodatkowy 1MB.

4. 4M Expansion RAM card

Rozszerza pamięć systemową Saturna o dodatkowe 4MB.
Rozszerzenia pamięci poprawiają grafikę w niektórych grach, są również niezbędne do uruchomienia kilkunastu gier, które zostały wydane jedynie w Japonii (przeważnie są to dwuwymiarowe gry firmowane przez SNK i Capcom)

5. Ostatnią funkcją AR+ plus jest likwidacja blokady regionalnej. Dzięki temu na naszej europejskiej konsoli uruchomimy gry z USA i Japonii.

Ponieważ AR+ do uruchomienia nie potrzebuje żadnej płyty startowej, urządzenia możemy używać w każdej wersji Saturna bez względu na region. Po uruchomieniu konsoli z cartridgem uruchamia się wewnętrzne menu AR+.

Menu AR+ składa się z 4 opcji:
1. Uruchomienie gry w czytniku
2. Menu wyboru kodów/zapisania nowych kodów
3. Menedżer pamięci Save
4. Credits – czyli lista osób odpowiedzialnych za powstanie AR+

Zakup AR+ polecam każdemu mającemu zamiar dopiero zacząć zabawę z Saturnem, jak też i użytkownikom mającym problemy ze zdobyciem oryginalnych kart pamięci czy rozszerzeń.


Action Replay Plus, Sega Saturn
Action Replay Plus

Action Replay Plus, Sega Saturn
Action Replay Plus

Action Replay Plus, Sega Saturn
Action Replay Plus

Poprawiony: wtorek, 15 września 2009 10:16
 

Komentarze  

 
#1 philipo 2009-09-15 14:12
Bardzo fajny artykuł, a do tego jakże pomocny :-).
Właśnie min. po tego typu informacje zaglądam na ten portal.
Swoja drogą to Ar+ to bardzo pożyteczne urządzenie.
 
 
#2 Axi0maT 2009-09-16 02:34
Fajnie ze sciaga jednoczesnie zabezpieczenie regionalne... I z tego powodu to jak dla mnie jest to obowiazkowy sprzet do Saturna. Imporciki beda smigac az milo :D
 
 
#3 Forte 2014-05-28 13:14
Wszystko pięknie ładnie, gdyby jeszcze tylko cart sam w sobie miał inną okładkę a nie tak "rusko" wyglądającą :P
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA