Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
JagLink Interface PDF Drukuj E-mail
Akcesoria
Wpisał Axi0maT   
sobota, 19 września 2009 20:00
JagLink Interface

JagLink Interface to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć w sieć dwie konsole Atari Jaguar. Oczywiście wszystko po to aby zagrać po kabelku z drugim graczem. Więcej o tym gadżecie dowiecie się z opisu, który dziś trafia na retroage.

 

Informacje


JagLink Interface to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć w sieć dwie konsole Atari Jaguar. Z jednej strony jest ono wyposażone w krotki przewód zakończony wtyczką pozwalającą podłączyć je do portu DSP (digital signal port) w konsoli. Z drugiej strony znajduje się miejsce na kabel telefoniczny za pomocą którego łączymy się do JagLinka podpiętego do drugiej konsoli.

Powstały zaledwie 3 gry wykorzystujące JagLink Interface:
- Air Cars
- BattleSphere (także wersja BattleSphere Gold)
- Doom

JagLink Interface jedynie łączy ze sobą konsole. Każdy z Jaguarów działa niezależnie, więc potrzeba nie tylko 2 konsol , ale także dwóch takich samych gier i dwóch odbiorników telewizyjnych.

Warto wspomnieć na koniec, że o ile JagLink Interface jest rozwiązaniem firmy Atari, o tyle istnieją łatwe do wykonania i stosunkowo tanie modyfikacje pozwalające połączyć dwa Jaguary przez port DSP z wykorzystaniem RS-232.

Model Number: J8908J

 
Poprawiony: wtorek, 05 marca 2013 21:26
 

Komentarze  

 
#1 philipo 2009-09-20 13:10
Brawo kolejny ciekawy news na retro age w bardzo krótkim czasie :-)
Wartość artykułu tym dla mnie większa,że nie wiedziałem , ani nawet nie sadziłem , ze Jaguara można łączyć w sieć.
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA