Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
[Mini Classics] Carrera PDF Drukuj E-mail
Galerie Galerie Game & Watch Gry Gry Recenzje Recenzje
Wpisał tbxx   
piątek, 20 sierpnia 2010 03:20
Carrera

Prawdziwy mężczyzna powinien zasadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna. Prawdziwych mężczyzna woli jednak jeździć super bryką, mieć kupę szmalu i fajną laskę. Prawdziwy facet chce być jak Robet Kubica. Zapraszam do recenzji Nintendo mini classics "Carrera".Na początek przykra informacja dla fanów motoryzacji przez duże „M” – tytuł gry nie ma praktycznie nic wspólnego z Porsche 911 Carrera. Fani motoryzacji przez mikro „m” być może skojarzą tytuł z producentem bajeranckich modeli samochodów oraz wypasionych torów wyścigowych. I właśnie za sprawa tej firmy możemy ścigać się bolidami F1 na mikro ekranie breloczka Nintendo.

„Carrera” jest jedną z 13 gier stworzonych specjalnie dla serii Nintendo Mini Classics – to znaczy, że nie uświadczymy wersji na kultowe Game&Watch. Zasady gry z początku wydają się być proste – nasz bolid poruszając się na 4 ścieżkowym torze wyścigowym ma za zadanie wyprzedzić nieskończoną ilość pretendentów do zajęcia najwyższego stopnia podium. Ponadto zadanie to utrudniają nam porozlewane miejscami plamy oleju oraz odpadające z bolidów przeciwników części – kontakt z takimi niespodziankami kończy się wizytą na poboczu, a trzykrotne opuszczenie toru nagradzane jest dyskwalifikacją. Aby było sprawiedliwie na torze znajdziemy także dopalacze turbo, oraz „opony” zwiększające przyczepność (dzięki nim nie wypadniemy na pobocze). Sterowanie ogranicza się do operowania krzyżakiem – „góra” to gaz, „dół” to hamulec a „lewo” i „prawo” symulują kierownicę. Niestety w tym miejscu ktoś wpadł na szatański pomysł skomplikowania całej zabawy. Jak wiadomo wyścig na torze, który jest jedną wielką prostą do zbyt emocjonujących nie należy, dlatego też wprowadza się zakręty, najlepiej o różnej ostrości. Niestety w naszej grze o tym czy znajdujemy się na prostej czy też na zakręcie (a także o jego kierunku i ostrości) dowiadujemy się jedynie z mini ikonek umieszczonych w prawym górnym rogu ekranu. Dodając do tego fakt ze zdolność do skręcania naszego bolidu zależy m.in. od prędkości i ostrości zakrętu to wycieczki na pobocze są stałym, co chwilowym elementem zabawy. Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć, że powoduje to wzrost frustracji u początkujących graczy, więc tym o słabych nerwach nie polecam „Carrera”. Niestety prawdziwy facet grając w „Carrera” nie poczuje się jak Rober Kubica . Przyjemność z jazdy wątpliwa, laski na to nie poderwiemy i na dodatek gierka nie drukuje forsy.


Breloczek standardowo posiada wbudowany zegarek i budzik.

Zdjęcia/Skany: tbxx


Carrera

Nintendo mini classics Carrera BOX Front Nintendo mini classics Carrera BOX Back Nintendo mini classics Carrera Front Nintendo mini classics Carrera Back Nintendo mini classics Carrera Manual

Poprawiony: sobota, 17 maja 2014 23:02
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA