Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Advance Wars: Dual Strike PDF Drukuj E-mail
Recenzje
Wpisał Gimiak   
czwartek, 10 stycznia 2008 01:23
Po wojnach z Black Hole Army w Cosmo Land i Micro Land Andy, Nell i inni CO myśleli, że już więcej nie spotkają swojego wroga i ludzie w końcu będą mogli żyć w pokoju. Były to złudne marzenia gdyż Black Hole Army zaczęła swoją inwazję na kontynent Omega Land. Zdumieniem dla naszych bohaterów była bardzo szybka reaktywacja wojsk wroga.
Cztery nacje - Orange Star, Yellow Comet, Blue Moon i Green Earth połączyły swoje siły aby ponownie zmierzyć się z armią Black Hole.

System walk się nie zmienił, do poruszania możemy używać ekraniku dotykowego lub krzyżaka (D-PAD). AW:DS to dwuwymiarowa strategia turowa, w której kierując jednym lub dwoma CO (Commanding Officer) tworzymy jednostki, zdobywamy miasta i walczymy z armią Black Hole.
Każdy z CO ma swoje własne umiejętności i 2 specjalne zdolności. Podczas aktywnej gry poziom naszych bohaterów wzrasta, możemy skorzystać z jednej z dwóch zdolności specjalnych lub poczekać do osiągnięcia maksymalnej wartości przez obu CO. Klikając wtedy na TAG, wykonać możemy dwie tury.

Zróżnicowanie jednostek w grze jest dość duże, poniżej znajduje się ich lista.
Pojazdy poruszające się po ziemi:
- Infrantry, Mech, Recon, APC, Tank, Md Tank, Neotank, Megatank, Artillery, Rockets, Missiles, Antiair, Piperunner.
Pojazdy pływające:
- Battleship, Cruiser, Lander, Sub, Black Boat, Carrier.
Pojazdy latające:
- Fighter, Bomber, B Copter, T Copter, Stealth i Black Bomb

Przed każdą misją mamy możliwość wyboru CO, którym chcemy grać co jest bardzo przydatne w trudniejszych misjach.
Po każdej misji dostajemy odpowiednią ilość punktów i rangę, w zależności od tego jak nam w danej misji poszło. Zdobyte punkty przelewane zostają na doświadczenie CO, które po osiągnięciu wartości 1000 punktów zwiększają poziom naszego bohatera o 1.

W grze dostępna jest masa ukrytych rzeczy, które odkrywa się po przejściu poszczególnych typów gry (kampanii, Survival...), m.in. możliwe jest odkrycie nowych CO, nowych map, tapet, galerii itp. Oprócz tego po umieszczeniu w SLOT-2 Advance Wars 1 lub 2 dodatkowo możemy otrzymać nowe rzeczy. Należy także wspomnieć, że podczas gry zdobywamy medale, a wszystkich medali do zdobycia jest 300 i wcale nie jest to łatwe zadanie. :P

Menu główne gry:
- Campaign
Jest to tzw. story mode, naszym zadaniem jest oczyszczenie Omega Land z armii Black Hole. Do przejścia jest 26 misji.
- War room
Walka z komputerem w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Wybrać możemy CO i planszę, na której rezyduje jeden z naszych przeciwników. Aby odkryć wszystkie mapy potrzebne są poprzednie gry dostępne na konsolę GBA.
- Versus
Walka z innymi graczami lub z komputerem.
- Survival
Do przejścia jest po 11 misji w trzech typach rozgrywki:
- Money,
- Turn,
- Time.
- Combat
W przeciwności do pozostałych typów rozgrywki, tutaj gra odbywa się w czasie rzeczywistym i przypomina automatowe czołgi. Do dyspozycji mamy 20000 punktów, za które kupujemy nasze jednostki.
Należy oszczędzać nasze wojsko gdyż podczas gry nie ma możliwości dokupienia nowych jednostek. Pozostając we własnym mieście przez krótki okres czasu jednostki się nam naprawiają.
Możliwe jest także przejmowanie innych miast w ten sam sposób, należy najechać i odczekać 20 jednostek czasu.
Istnieją dwie możliwości wygrania misji, pierwszą jest pokonanie wszystkich jednostek wroga. Druga jest odrobinę trudniejsza, gdyż musimy przejąć HQ naszego przeciwnika.

Grywalność
Strategie turowe nigdy nie były dla mnie atrakcyjne, w przeciwności do RTS'ów, które uwielbiam. Dopóki nie kupiłem tej gry na DS'a Advance Wars znałem tylko z tytułu.
Muszę przyznać, że gra jest bardzo wciągająca. Przekonała mnie do zwiększenia wish-list o kolejne dwa tytuły, czyli Advance Wars 1 i 2.
Na początku grałem ostrożnie po 1 turze, lecz potem nie mogłem się powstrzymać aby sprawdzić co będzie w następnej.

Dźwięk, muzyka i grafika
Graficznie gra nie różni się zbytnio od swoich poprzedniczek, ma swój dwuwymiarowy styl, który akurat bardzo pasuje do tego typu rozgrywek. Plansze są zróżnicowane, np. znajdując się na pustyni co jakiś czas przeszkadza nam burza pustynna, lub deszcz czy śnieg na innych planszach. Te elementy utrudniają ale jednocześnie urozmaicają zabawę.
Dźwięki i muzyka miło umilają naszą zabawę i bardzo dobrze pasują do tego typu gry. Advance Wars: Dual Strike

 Advance Wars: Dual Strike

 Advance Wars: Dual Strike

 Advance Wars: Dual Strike

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2008 14:39
 

Komentarze  

 
#1 kal3jdoskop 2011-09-16 16:30
Warto w sumie dodać, że jeśli chodzi o odblokowanie dodatkowej zawartości dla posiadaczy kartridży z AW bądź AW 2 regiony gier muszą się zgadzać. Sam się na tym przejechałem, gdyż okazało się, że pierwszą część AW mam "regionowo" europejską, a Dual Strike-z regionu amerykańskiego (ale tak to jest, jak się kupuje na aukcjach internetowych). Szczęśliwie Black Hole Rising(drugą część) mam juz z regionu "juesej", więc weszło bez problemu.
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA