Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wario Land 2 PDF Drukuj E-mail
Recenzje
Wpisał Gimiak   
czwartek, 10 stycznia 2008 21:06

Sen naszego bohatera został przerwany przez drący się głośno budzik. Jak to budzik? Przecież Wario nie używa tego typu wynalazków! Może to prezent? O tym, co tym razem przydarzy się naszemu złośliwemu i bardzo chciwemu antybohaterowi dowiesz się czytając poniższą recenzję.

Jak się okazuje w zamku naszego bohatera pojawili się nieproszeni goście, a chciwie uzbierane złoto zniknęło. Nie pozostaje nam nic innego jak wstać z łóżka, wyłączyć budzik, zakręcić kran, z którego wyciekająca woda zalała cały pałac i przepędzić całe to nieproszone towarzystwo dumnie panoszące się po zamku. Za całym tym zamieszaniem stoi kobieta, która była ostatnim bossem w grze Super Mario Land 3: Wario Land, a której zniszczyliśmy wówczas wieżę.

Wario Land 2 to druga część gry na konsolę Game Boy, w której poruszamy się złośliwym Wariem. Gra, jako jeden z niewielu tytułów, ukazała się w dwóch wersjach, a mianowicie na konsolę Game Boy (na szarym kartridżu) oraz na Game Boy Color (na czarnym kartridżu). Obie wersje mogą zostać uruchomione na obydwu konsolach, lecz tylko ta, która dedykowana jest konsoli Game Boy Color pozwala na grę w kolorze.

Do przejścia czeka nas ponad 50 plansz, w których oprócz monet szukać będziemy ukrytych skarbów. Gra uległa pewnym zmianom w porównaniu do pierwszej części, a mianowicie w tej odsłonie nie musimy już szukać klucza, który służył do otwarcia skrzyni, w której z kolei znajdował się skarb. Aby zdobyć skarb musimy wygrać mini grę, znajdującą się gdzieś na każdej z plansz. Mini gra polega na wskazaniu miejsca, w którym znajduje się obraz z pokazaną przed chwilą postacią. Za każdą grę płacimy zebranymi na danej planszy monetami (50, 100 lub 200, w zależności od stopnia trudności gry). Kolejną zmianą jest wprowadzenie kolejnej mini gry, która następuje po przejściu danej planszy. Nowa gra polega na odgadnięciu odkrywanej liczby. Zadanie wydaje się bardzo proste, lecz za każde odsłonięcie płacimy z uzbieranych monet. Odgadnięcie liczby zaowocuje zdobyciem jednej z pięćdziesięciu części obrazu. Czeka nas długa droga, jeśli chcemy ujrzeć cały obraz.

Zmienił się także sposób przechodzenia do kolejnych plansz. Dopóki nie przejdziemy całej gry, nie możemy powtarzać plansz, jak to miało miejsce w części pierwszej. Zakończeń gry, po których odsłaniana jest lista wszystkich plansz jest pięć. Po zebraniu wszystkiego w 100% i po odsłonięciu wszystkich plansz, czeka nas prawdziwa ostatnia plansza. Brzmi to może trochę dziwnie, lecz tak właśnie jest.

Umiejętności naszego bohatera częściowo uległy zmianie. Teraz nie zbieramy już żadnych czapeczek, które dawały nam nowe możliwości. Nasza postać jest ciągle duża i nie traci swoich umiejętności przy kontakcie z wrogiem. Talentami naszego bohatera są: wejście z bara i atak tyłkiem (upadek na cztery litery). Niszczą one zarówno naszych wrogów, jak i klocki znajdujące się w grze. Niektórzy przeciwnicy mogą nadać nam nową formę lub umiejętność na pewien okres czasu. Otrzymaną zdolność możemy wykorzystać do rozbicia klocków, przeniknięcia przez kładki, czy też do wolniejszego opadania na ziemię. Umiejętności takich jest znacznie więcej, niż te opisane.

Graficznie gra prezentuje się wyśmienicie, jest to jedna z najładniejszych gier na konsolę Game Boy. Nasz bohater i jego przeciwnicy są wykonani bardzo dokładnie. Podobne wykonanie posiada pierwszy i drugi plan gry. Podczas naszej wędrówki usłyszymy szereg różnych, ciekawie skomponowanych melodyjek oraz dźwięków wydawanych przez naszego bohatera, jego wrogów i różnego rodzaju urządzenia. Jak już wcześniej zaznaczono, w przypadku wersji na konsolę Game Boy Color, gra jest oczywiście kolorowa.

Ogólnie gra stoi na wysokim poziomie, jest bardzo długa i gra się w nią bardzo dobrze. Ukończenie jej w 100% jest dosyć trudne i wymaga poświęcenia grze dużej ilości czasu. Wiele przejść jest ukrytych lub trudno dostępnych, a ich odkrycie podczas przeczesywania planszy jest wielokrotnie dziełem przypadku. Autorzy gry wcisnęli jeszcze jedną bonusową grę, która pojawia się po przejściu gry. Jest nią - znana dobrze z serii Game & Watch - gra Ball. Gra dostępna jest także na składankach Game & Watch Gallery 2 i Game Boy Gallery. Wracając jednak do Wario Land 2, to według mnie mnie należy się w ten produkt bezwzględnie zaopatrzyć. Polecam go z czystym sumieniem.Wario Land 2

Poprawiony: czwartek, 10 stycznia 2008 21:24
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA