Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wymiana lasera w PS2 Slim PDF Drukuj E-mail
Artykuły Poradniki techniczne
Wpisał kanarekkk   
niedziela, 15 stycznia 2012 21:00
Wymiana lasera w PS2 Slim banner

Stałem się ostatnio „ szczęśliwym” posiadaczem PlayStation 2 Slim z uszkodzonym laserem. Mój model konsoli to 77004,typ lasera PVR 802W. Szukając porad mających pomóc mi naprawić konsolę przejrzałem wiele for, oraz stron internetowych. Na każdej ze stron pisali różne porady, ludziom się udawało, bądź nie, więc stwierdziłem, że stworzę poradnik na RetroAge. Teraz, bez zbędnego owijania w bawełnę zabierzmy się do roboty.


Rzeczy niezbędne do przeprowadzenia operacji:

- 2 wkrętaki krzyżowe (jeden malutki, jeden średniej wielkości),
- malutki wkrętak płaski,
- konsola PS2 Slim,
- nowy laser (z góry odradzam tanie pozycje z allegro),
- trochę czasu i cierpliwości .

Rzeczy przydatne:
Lutownica, oraz ktoś umiejący lutować (można to ominąć, o czym wspomnę później)

Całą zabawę zaczynamy od odłączenia źródeł zasilania od naszej konsoli. Następnie przekręcamy ją do góry nogami, wyciągamy zaślepki płaskim wkrętakiem i wykręcamy 6 śrubek krzyżowych.

Spód konsoli


Gdy już wykręcimy śrubki, odwracamy konsolę do właściwej pozycji, podnosimy górną część obudowy od tyłu do kąta około 45stopni i przesuwamy delikatnie do przodu. Po zdjęciu obudowy interesuje nas tylko to miejsce:


Mechanizm laseraCzerwonymi kropkami zaznaczyłem śrubki, które musimy koniecznie odkręcić. Tutaj przyda nam się malutki wkrętak krzyżowy. Zanim do tego przystąpimy, przesuwamy laser w stronę napędu. Następnie wykręcamy śrubki i zdejmujemy blokady prowadnicy. Prowadnicę delikatnie wysuwamy z obudowy lasera, bardzo delikatnie przekręcamy laser na drugą stronę i wypinamy taśmę.

UWAGA !!

Rób to krok po kroku tak jak opisałem, taśma lasera jest bardzo podatna na uszkodzenia, ze względu na swoje ułożenie.

Następnym krokiem jest przygotowanie lasera do montażu. Tutaj właśnie może się przydać umiejętność lutowania. Laser ma zworkę, którą trzeba zdjąć zanim założymy laser do konsoli.

2 główne modele to

Modele laserówNa zdjęciach zaznaczone są zworki, które należy usunąć lutownicą.

Jeśli nie masz pojęcia o lutowaniu, ani nie znasz takiej osoby, zamawiaj laser od sprzedawców, którzy prowadza serwis konsol – powinni usunąć zworkę na prośbę kupującego.

Po usunięciu zworki, podpinamy taśmę do lasera, wkładamy prowadnicę, blokujemy ją i przykręcamy.

Przy zakładaniu górnej części obudowy pamiętaj o prawidłowym ustawieniu przycisku „ Power/Reset”, ułóż też starannie taśmę do tego przycisku.

Następnie zakładamy obudowę, skręcamy ją, podłączamy zasilacz oraz kabel TV i testujemy. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, oraz laser jest sprawny, możesz zacząć się cieszyć zmartwychwstałą konsolą.Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 22:50
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA