Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wręczenie nagrody "Złoty Pixel 2011" PDF Drukuj E-mail
Artykuły Okolicznościowe
Wpisał Redakcja   
środa, 01 lutego 2012 07:32
Rozdanie nagród

Pierwszy lutego to najważniejszy dzień w naszym oldschoolowym świecie. Oto nadeszła chwila wręczenia „Złotego Pixela 2011 - oscarowego odpowiednika w branży retro-reporterskiej. Czerwony dywan rozwinięty, gwiazdy podjeżdżają limuzynami, szampan i kawior czekają na salonach. Nolan Bushnell zaskoczył wszystkich wehikułem stylizowanym na logo Atari, Gabe Newell dumnie prezentuje krawat z logo Half-Life 3, a Clive Sinclair tradycyjnie już pojawił się w asyście siedmiu seksownych modelek. Najwięcej kontrowersji wzbudza jednak Ed Boon, który przybył w stroju Scorpiona z Mortal Kombat. Sala została zapełniona do ostatniego miejsca, a konferansjer zapowiada kolejnych piosenkarzy, którzy maja zabawiać zgromadzoną publiczność. Po rozśpiewanej godzinie na scenie w końcu pojawia John Carmack mający wręczyć tegoroczna nagrodę „Złoty Pixel 2011”. Serca nominowanych biją coraz szybciej i głośniej, niczym werble przygrywające odczytaniu decyzji czytelników serwisu Retroage, którzy oddali głosy w ankiecie. Panie i Panowie, zwycięzcą i zdobywcą „Złotego Pixela 2011” zostaje...

Baieros, za artykuł „Kobiety, pieniądze i miniaturyzacja - cała prawda o życiu Sir Cliva Sinclaira”!!! Tłum szaleje! Gratulacje dla nagrodzonego i kobiety rzucające się na redaktora nie pozwalają mu dojść na scenę. Do akcji musi przystąpić ochrona, która pomaga przejść laureatowi wśród tłumu. Jeszcze tylko serdeczny uścisk Johna Carmacka i Baieros może pochwycić w swoje ręce „Złoty Pixel 2011”. Oddajemy głos zwycięzcy. Pisk fanek zagłusza Baierosa, ale ten prosi o cisze i po chwili może powiedzieć kilka słów do mikrofonu:

(ociera łzy wzruszenia) Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym ta nagroda znalazła się w moich rękach, a w szczególności znajdującemu się tu dziś z nami Clivowi za natchnienie i mój pierwszy komputer ZX Spectrum, który sprawił, że stałem się graczem. Takie chwile jak ta pokazują mi, że retro kultura jest wciąż żywa i warto ją popularyzować wśród nowoczesnego społeczeństwa.

Po wręczeniu nagród zebrani zaproszeni zostali na afterparty, na którym Baieros ponoć pojawił się z retro-gwiazdami Pamelą Anderson oraz Naomi Campbell. Upojny wieczór zakończył rzekomo w łóżku z byłą porno gwiazdą Sylvią Saint... złośliwi powiedzą zapewne, że te urocze damy mają swoje latka, tekstury też już nie te i razi kulejąca „mechanika”, ale jednego nie można odmówić naszemu laureatowi – dobrego gustu. Czego się spodziewaliście? Kto jak kto, ale redaktor serwisu o starych grach potrafi przecież docenić uroki retro.

Sierotka Marysia pod postacią zwycięzcy – Baierosa, wylosowała trzy osoby, które otrzymają drobne upominki za udział w głosowaniu.

1. haz111
2. mcfly12
3. dadamian

Redakcja skontaktuje się z wybrańcami przez PW na forum. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że za rok będziecie wybierać kolejne artykuły równie chętnie jak w tym.

Szczególne podziękowania dla hattoriego, który jest pomysłodawcą całego przedstawienia.

Złoty Pixel
Poprawiony: piątek, 14 września 2012 23:15
 

Komentarze  

 
#1 Axi0maT 2012-02-01 13:19
Gratuluje wygranej! Artykul z pewnoscia zasluzyl na wyroznienie. W sumie wygrales Baierosiku z moja "Piracka wyspa Segi" tylko jednym punktem :-)
 
 
#2 philipo 2012-02-01 13:39
Gratulacje dla zwycięzców, oraz dla autora ¦wietnego tekstu ;-)
 
 
#3 hat 2012-02-01 13:59
Graty dla Baierosa :-) .
Też głosowałem na jego materiał, jak dla mnie zdecydowanie numero uno minionego roku.
 
 
#4 dadamian 2012-02-01 14:31
Hahaha ale jaja, pierwszy raz w życiu coś wygrałem :D
 
 
#5 Hayabusa 2012-02-01 14:32
Że jaka Piracka wyspa Segi?!?! Chyba coś przeoczyłem... wnoszę o powtórzenie losowania w wyniku, ze względu na nieścisłości w wytypowaniu zwycięzcy, kto się przyłącza, niech podpisze się pode mną! :D
A tak na poważnie to gratulację dla Baierosa, rzeczywiście artykuł napisany został w świetnym, charakterystycz nym już dla naszego redaktora stylu ;-) Szkoda że mi umknął artykuł nt. Segi., mielibyśmy wynik ex aequo, a relacja na żywo z finały i pojedynku "na gołe klaty" biłaby rekordy oglądalności ;-)
 
 
#6 haz111 2012-02-01 15:02
Gratulacje i jednocześnie podziękowania za za "szczęśliwą rękę" dla zwycięzcy ;-)
 
 
#7 mcfly12 2012-02-01 18:35
Oczywiście gratulacje dla zwycięzcy. :-)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA