Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Jak rozpoznać oryginalne folie Hori PDF Drukuj E-mail
Artykuły Poradniki techniczne
Wpisał ashka   
piątek, 01 lutego 2008 03:00
Jak rozpoznać oryginalne folie Hori Chyba każdy użytkownik konsoli Nintendo DS lub DS Lite korzysta z folii ochraniających ekran dotykowy. Z niniejszego artykułu dowiecie się jak rozpoznać oryginalną folię Hori od podróbki. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem.

 

Problem podrabianych folii na ekany firmy Hori dotyczy całego świata. Doszło do tego, że sama firma Hori opublikowała ogłoszenie, w którym informuje o problemie i stara się zwrócić uwagę potencjalnych klientów na różnice między oryginalnym a nieoryginalnymi produktem imitującym ich folie. Folie Hori słyną z dobrej jakości wykonania i swojej żywotności, nie dziwi więc, że szybko stały się celem podróbek.

Oryginalne ogłoszenie firmy Hori znajduje się na oficjalnej stronie firmy Hori .

正規品 oznacza oryginalny produkt, a 模倣品 produkt podrobiony. Każde ze zdjęć jest opisane, warto więc się z nimi zapoznać.
W głównym tekście napisano, że firma zdaje sobie sprawę z istnienia podróbek i stara się je zwalczać, ale prosi klientów, by i ci zwracali uwagę na cechy kupowanych produktów, by uniknąć zakupu tych nieoryginalnych.

Zawartość nieoryginalnych produktów może być różna od tych pokazanych na stronie Hori, dlatego poniżej zaprezentowano zdjęcia podrabianych folii najczęściej pojawiających się na polskim rynku, na allegro i w sklepach konsolowych.

Stare transze podrabianych folii miały faktycznie nadruki słabej jakości, ale obecne są już znacznie blizsze ideałowi i trudniej odróżnialne od oryginalnych. Mimo że nadal widać różnicę w jakości druku, to jednak nie na pierwszy rzut oka. Nie ma mowy o zamazanych znakach kanji czy "literówkach", w których "N" (ン) zamienionym z "SO" (ソ) czy "SA" (さ) zamienionym z KI (き), jak to się kiedyś zdażało, a o czym piszą na stronie Hori.

Folie zapakowane są w papierowe okładki i otwieraną u dołu folię.

Na zdjęciach poniżej po lewej stronie lezy produkt nieoryginalny, po prawej oryginalny produkt Hori.

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Oryginał ma inny kształt wyciacia na haczyk, w podróbce dziurka jest okrągła.

Papierowe opakowanie na folie jest z miękkiego, błyszczącego papieru. Podróbki z reguły pakowane są w kolorowy karton.

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Jakość druku na opakowaniu: w podróbkach literom brak ostrości, obrazek konsoli jest rozmazany, złota licencja Nintendo jest ziarnista, a nie jednolicie złota. Oryginał ma ostry, wyraźny druk, żywe kolory, a licencja jest jednolicie złota.

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Zawartość opakowania mówi wszystko: w oryginalnym produkcie w kartonie znajdują się wyłącznie 3 przedmioty: 2 folie i szmatka. W podróbkach zawartość jest różna, czasem pojawia się nawet karta do nakładania folii.
W podróbkach każda z folii jest dodatkowo w odrębnej, plastikowej torebce. W produkcie oryginalnym folie są "luzem", nie ma żadnych torebek.
Szmatka to temat na odrębną opowieść: te różnią się w każdej kolejnej fali podróbek: raz mają faliste brzegi, raz proste, występują w wielu rożnych kolorach, czasem mają nadruk lub tłoczony napis Hori. W fakturze przypominają ściereczki do czyszczenia okularów.
Nigdy jednak nie są w tym samym rozmiarze, co oryginalna szmatka.
Tymczasem oryginalna szmatka to nieprzyjemna w dotyku (ale jakże skuteczna!), kremowa ściera, często niezbyt równo wycięta. Brzegi proste, żadnych nadruków.

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

Jak rozpoznać oryginalne folie Hori

No i na sam koniec same folie: te oryginalne są wyraźnie grubsze od podróbek.
W podrobionych produktach osłonki mają napisy po angielsku, ponumerowane i w różnych kolorach. Oryginalne folie mają japońskie napisy na drażniącym oczy, zielonym tle. Po angielsku jest tylko napis "peel me". Po drugiej stronie folii nie ma drugiej fiszki.

Oryginalna folia zostala kupiona w sklepie internetowym Play-Asia , a podróbka w Robson.pl.

Poprawiony: środa, 19 września 2012 23:43
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA