Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wii U GamePad Basic Pack [WUP-010(EUR)] PDF Drukuj E-mail
Akcesoria
Wpisał ramzes64, StormS   
czwartek, 09 maja 2013 00:57
WiiU Gamepad

Najnowsza konsola Nintendo ponownie zaskakuje kontrolerem i stawia duży nacisk na ten produkt. Inny niż dotychczas nam znane, z dużym ekranem dotykowym, dosyć duży rozmiarami. Wii U GamePad - zobaczcie sami.


OpisKontroler Wii U GamePad jest nowym kontrolerem wyłącznie dla Wii U - oznaczenie kontrolera WUP-010(EUR). GamePad wyróżnia się przede wszystkim ekranem dotykowym o przekątnej 6,2 cala. Kontroler ma wbudowany akcelerometr i żyroskopy (pozwalające na kontrolę ruchem), kamerę (używaną w grach, a także umożliwiającą video czat pomiędzy konsolami), dwa analogi (z kliknięciem jako dodatkowy przycisk), dwa głośniczki, mikrofon, przycisk TV Control (do obsługi telewizora jako pilot), technologię NFC oraz przycisk HOME.

Z tyłu kontrolera znajdziemy stylus (WUP-015) schowany po prawej stronie, a także suwak do zmiany siły głosu. Z lewej strony znajdują się gniazda: słuchawkowe i do ładowania kontrolera.

Opisywać przycisków nie trzeba, widać ich rozmieszczenia na zdjęciach. Wartym uwagi jest wspomnienie, że kontroler jest duży, ale bardzo wygodny. Dobre wyprofilowanie kształtów GamePad'a sprawia, że dobrze leży w dłoniach poziomo, jak i pionowo w jednej ręce.

O właściwościach kontrolera w danej grze też nie sposób napisać ogólnikowo, gdyż każdy tytuł może wykorzystywać go na inny sposób. W niektórych tytułach ekran kontrolera będzie stanowił dodatkowe okno gry, w innych będzie opcjonalny. Funkcja Off-TV Play w wybranych grach umożliwia rozgrywkę bez używania telewizora, np. gdy inny domownik ogląda jakiś film, gracz może na konsoli stacjonarnej grać na ekranie kontrolera (jak na konsoli przenośnej, ale nie dalej niż 10 metrów od konsoli). Nie tylko dodatkowa mapka wyświetlana będzie na ekranie GamePad’a, bo może on służyć za integralną część rozgrywki, która wpleciona jest na dwa ekrany. Na dużym (TV) widzimy akcję, a na mniejszym skanujemy przedmioty na około nas – kierując kontroler/ekran do tyłu. Ciężko to opisać – najlepiej wypróbować Wii U GamePad w akcji.Obsługa eShop’u za pomoca kontrolera.
Ściąganie gier z cyfrowej dystrybucji nie wymaga od nas używania telewizora, gdyż eShop obsługiwany jest tylko na ekranie GamePad’a. To rozwiązanie jest fajne, gdyż przeglądanie zawartości sklepu nie wymaga od użytkownika, aby ten „zabierał”/zajmował telewizor współmieszkańcom.
Zdjęcia/SkanyZdjęcia/skany: ramzes64Wii U GamePad Basic Pack [WUP-010(EUR)]

 

 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad
 WiiU Gamepad WiiU Gamepad WiiU Gamepad

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2013 23:25
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA