Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Dexter's Laboratory: Robot Rampage
Wpisał Gimiak   
piątek, 11 stycznia 2008 01:29

Mandark czyli odwieczny rywal Dextera, pragnąc zniszczyć naszemu bohaterowi jego laboratorium w perfidny sposób przeprogramował wszystkie roboty Dextera przeciwko niemu. Ich celem jest zniszczenie laboratorium i unicestwienie samego Dextera.
Nierozważny Mandark porozrzucał kody programujące roboty po całym laboratorium. Jeżeli uda nam się je odnaleźć, odzyskamy kontrolę nad robotami i ocalimy laboratorium.

No to wiemy już na czym polega nasza misja w grze Dexter's Laboratory: Robot Rampage. Podczas walki z bezdusznymi robotami na szczęście nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy:
- Laser Gun - podstawowa broń Dextera, z którą zaczynamy zabawę,
- Laser Machine Gun - to samo co powyżej z taką różnicą iż broń ma możliwość ciągłego ognia,
- Plasma Gun - broń mocna, która niszczy obwody natrętnym robotom,
- Plasma Granade - usuwa większą ilość wrogich robotów przy jednym wybuchu.

Gra podzielona jest na 4 levele, które dodatkowo podzielone są na 4 epizody (sceny). W każdym etapie musimy znaleźć odpowiednią ilość kodów. W zależności od planszy kierujemy się z góry na dół lub z dołu w górę, zbierając po drodze kody, bronie i niszcząc wszystko co stanie nam na drodze.

Po zdobyciu wszystkich części kodu czeka nas niemiłe spotkanie z szefem czyli super robotem (Super Robot).
Nasz wróg nie jest trudny do pokonania jeżeli zastosujemy odpowiednią taktykę. W przypadku gdy stracimy wszystkie życia, mamy możliwość kontynuacji gry. Z uwagi na to iż liczba kontynuacji jest nielimitowana możemy grać aż do przejścia.
Naszą nagrodą jest odzyskane laboratorium, a także możliwość gry wcielając się w super robota.

Grafika w grze Dexter's Laboratory: Robot Rampage jest dość dobra, chodź nie rewelacyjna jak na możliwości konsoli Game Boy Color. Muzyka wpada w ucho ale nie zachwyca, brakuje typowych wstawek czy śmiesznych komentarzy z bajki. Nadszedł czas aby określić grywalność tej gry... i co ja mam tu napisać? Rozpatrując tą grę jako klasyczną platformówkę to wypada całkiem nieźle, tyle że prostota odpycha od samej gry.
Monotonność gry polegająca na kierowaniu się z góry na dół lub odwrotnie po 1 epizodzie nudzi.
Końcówka gry zawiodła mnie chyba najbardziej, spodziewałem się iż po pokonaniu super robota spotkam się z samym Mandark'iem lecz niestety takie zdarzenie nie miało miejsca.

Kody
Na ekranie powitalnym, na którym znajduje się "Press Start" wciskając 10 x A, a następnie 10x B i zatwierdzając SELECT'em mamy możliwość ubrania Dextera w nowe ubranka (łącznie 3) lub zmianę postaci na Super Robot'a.Dexter's Laboratory: Robot Rampage

Dexter's Laboratory: Robot Rampage

Dexter's Laboratory: Robot Rampage

Dexter's Laboratory: Robot Rampage

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2008 03:58
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA