Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Controller Pak 1MB
Wpisał Axi0maT   
sobota, 05 stycznia 2008 23:13
Jak sama nazwa wskazuje jest to Controller Pak o pojemności 1 Megabajta, a więc 4 razy większy od analogicznego urządzenia produkowanego przez firmę Nintendo. Na tym urządzeniu można zapisywać informacje/dane z gier które mają przewidziane w opcjach użycie tego urządzenia – jeśli gra obsługuje Controller Pak’a to wówczas taka informacja znajduje się na pudełku z grą. Ponieważ konsola Nintendo 64 posiada dla Controller Pak’a domyślne adresowanie w zakresie do 256 KB (co przekłada się na wartość 123 bloków), użyto rozwiązania identycznego jak w większości pamięci „niestandardowych” – podzielono pamięć na 4 niezależne strony (page), pomiędzy którymi możemy poruszać się poprzez 1 sekundowe przytrzymanie przełącznika widocznego na odwrocie Controller Pak’a. W praktyce jednak metoda ta jest nieco uciążliwa. Urządzenie nie ma żadnego interfejsu zewnętrznego, przez co nigdy nie wiadomo która ze stron jest aktualnie używana. Sytuacje pogorsza jeszcze bardziej fakt, że po wyciągnięciu urządzenia z Pad’a informacja o aktualnie włączonej stronie przepada, więc po ponownym włożeniu do Pad’a znów trzeba przełączać się pomiędzy stronami. Jak można się domyśleć zapisywanie na ostatniej (czwartej) stronie potrafi doprowadzać do szału.

Jak to w większości niestandardowych wynalazków bywa, również i w tym przypadku zdarzają się sytuacje gdzie nie da się wykorzystać wszystkich zalet tego urządzenia. W niektórych grach obecność Controller Pak’a sprawdzana jest już na starcie gry i natychmiast wczytywane są dane – w takiej sytuacji użytkownik najzwyczajniej w świecie nie zdąży przełączyć się pomiędzy stronami.
Zaletą urządzenia jest bezpośredni dostęp do baterii (3V) podtrzymującej stany gry, dzięki czemu po jej wyczerpaniu nie trzeba rozkręcać Controller Pak’a w celu jej wymiany. Wystarczy tylko wysunąć szufladkę, zmienić baterie i gotowe. Rozwiązanie jak najbardziej godne uwagi.
Opisywane urządzenie jest dość interesujące i do tego niedrogie, co z pewnością zachęci do zakupu wielu użytkowników Nintendo 64. Polecam szczególnie tym nagminnie grającym w gry piłkarskie, które jak wiadomo zapisują na Controller Pak’u zazwyczaj bardzo dużo danych. Urządzenie jest popularne i bardzo łatwo dostępne dzięki czemu nie ma problemów z jego zakupem. Bardziej wymagającym posiadaczom N64 polecam jednak inne, podobne akcesoria o nieco lepszych rozwiązaniach.

Producent: bliżej nieokreślony
Pojemność: 1 MB (4 strony, 492 bloki)
Cena: 15-20 PLN

Controller Pak 1MB

Controller Pak 1MB

Controller Pak 1MB

Controller Pak 1MB

Controller Pak 1MB
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA