Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Crazy Taxi
Wpisał hat   
niedziela, 08 listopada 2009 05:02


Dreamcast w latach swojej świetności był najlepszą konsolą dla wielbicieli gier automatowych. Spośród wielu tytułów, które wprost z salonów gier trafiły do czytnika „makarona” - Crazy Taxi należy do najciekawszych. Gra w 1999 roku ukazała się na automatach Segi zbudowanych na płycie Naomi (New Arcade Operation Machine Idea) będącą w istocie Dreamcastem z większą ilością pamięci, a z Naomi już tylko krok na domową platformę Segi gdzie gra trafia rok później. W roku 2001 ukazują się konwersje na PlayStation 2, GameCube i PC.

W grze wcielamy się w role kierowcy taksówki. Naszym zadaniem jest dostarczenie pasażera z punktu A do punktu B w jak najkrótszym czasie. Zapytacie, co w tym takiego rewelacyjnego? Faktycznie na pierwszy rzut oka wygląda to banalnie. Ale myślę, że po przeczytaniu kilku następnych akapitów zmienicie zdanie.

Do wyboru mamy jednego z czterech kierowców różniących się nieco stylem jazdy. Gus ze swoją przyciężkawą maszyną świetnie nadaje się dla początkujących. B.D Joe to propozycja dla graczy lubiących szybką i efektowną jazdę, ale wymaga większych umiejętności. Pozostali to Gena i Axel których auta plasują się gdzieś pośrodku.

Przed nami dwa miasta stylizowane na San Francisco. Jedno pochodzi wprost z automatu a drugie stworzono na potrzeby wersji konsolowej. Po chwili lądujemy za kierownicą taksówki. Dopiero teraz widać ogrom i złożoność Crazy Taxi. Metropolia imponuje wielkością. Na taksówkarzy czekają szerokie autostrady, niezliczone ulice, skróty i przesmyki. Nie zabraknie również skoczni pozwalających wykonać szalone akrobacje... (zobacz całą recenzję)

Crazy Taxi, Sega Dreamcast, DC
Crazy Taxi [PAL], BOX

Crazy Taxi, Sega Dreamcast, DC
Crazy Taxi [PAL], BOX

Crazy Taxi, Sega Dreamcast, DC
Crazy Taxi [PAL], MANUAL

Crazy Taxi, Sega Dreamcast, DC
Crazy Taxi [PAL],GD-ROM

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2013 23:23
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA