Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Kirby Power Paintbrush
Wpisał Gimiak   
czwartek, 10 stycznia 2008 02:07

Gra znana jest także pod tytułami: Kirby: Cursed Canvas [US], Touch! Kirby Mahou no Efude (JPN), a także Kirby Power Paintbrush [EU]. Jest to 3 odsłona Kirbiego w kulistej postaci. Poprzednio mogliśmy nim sterować w Kirby's Dream Course na konsoli Super NES i w Kirby Tilt 'N' Tumble na konsoli Game Boy Color.

Na kartridżu możemy zapisać stan gry, dostępne są 3 sloty [1, 2, 3]. Po przejściu każdej planszy stan gry zapisuje się automatycznie.
Przejście gry w 100% nie jest łatwym wyczynem, ale jest możliwe przy odrobinie cierpliwości i sporej ilości czasu poświęconej grze.
Jak prawie każda z części Kirbiego i ta jest 'kolekcjonerska'. Głównym wątkiem gry jest pokonanie wiedźmy Drawci i przywrócenie spokoju krainie Dream Land. Drawcia zmieniła całą krainę w malowidła, a przy próbie jej powstrzymania przez Kirbiego zmieniła naszego różowego bohatera w kulkę.
Pokonanie wiedźmy zniweluje czar rzucony na Dream Land, a także pozwoli Kirbiemu powrócić do normalnej postaci. Kulki z kończynami.

Menu główne gry Kirby Power Paintbrush podzielone jest na:
- MAIN GAME
- RAINBOW RUN
- SUBGAMES
- MEDAL SWAP
- OPTIONS.

MAIN GAME
Nasza gra podzielona jest na 8 leveli. Każdy level składa się z trzech plansz, oprócz ostatniego, w którym są tylko dwa.
Dostępne są następujące etapy gry:
- Reddy Land
- Arange Gorge
- Iello Adventure
- Neo Gred
- Bloo Hills
- Omarine Zone
- Wonder Lilane
- The World of Drawcia.
Czyli łącznie do przejścia mamy 23 plansze nie licząc bossów i mini gier. W każdej planszy [stage] do zdobycia mamy 1 medal, ogólnie trzeba zdobyć 3 medale na planszę [level]. Po przejściu 3 plansz czeka nas walka z jednym z trzech bossów - do wyboru.
Jako, że w ostatnim levelu dostępne są tylko dwie plansze to zdobyć możemy tylko 2 medale.
Po przejściu każdej z plansz pojawia się mini gra zwana Dash Game, w której naszym zadaniem jest wyskoczenie jak najdalej. Pomagać możemy sobie rysując linię i 'tykając' Kirbiego.

Dzięki zdolności kopiowania umiejętności, Kirby może być ognistą kulą, kołem, balonem, iskrą, rakietą, kamieniem, tornadem, iglasty, uzbrojony w promień, a także ma możliwość mrożenia i detonacji. Umiejętności Kirbiego uzależnione są od przeciwnika, którego dotkniemy.
W dowolnym momencie jeżeli dana umiejętność nie jest nam już potrzebna możemy ją odrzucić klikając na jej nazwie w lewym dolnym rogu dolnego ekraniku.

RAINBOW RUN
Dostępnych jest 7 leveli, które odkrywają się wraz z naszym zaawansowaniem w normalnej grze plus 1 level specjalny po odkryciu go w MEDAL SWAP.
W każdym levelu dostępne są 3 plansze, a każda z plansz składa się z 2 typów rozgrywki:
- Time Trial [należy się jak najszybciej dostać do drzwi wyjściowych]
- Line Trial [należy zużyć jak najmniej farby].
W zależności od czasu w jakim dostaniemy się do drzwi wyjściowych [Time Trial] lub ilości zużytej farby [Line Trial] otrzymujemy odpowiednią ilość medali - ale maksimum 3 na jeden typ rozgrywki.
Zręcznie rysując przez 7 leveli możemy otrzymać 126 medalów, każdy level to 18 sztuk. W specjalnym levelu jest 8 plansz, w których możemy zdobyć maksymalnie 48 medali.

SUB GAMES
To trzy gry, w które pogramy po przejściu każdego z bossów. Są to po prostu gry z bossami.


MEDAL SWAP
W tym miejscu wymieniamy zdobyte medale [a jest ich 250] na nagrody:
- piosenki
- nowe rodzaje linii do rysowania Kirbiemu drogi
- zwiększenie ilości energii Kirbiemu
- specjalne plansze w RAINBOW RUN
- nowe postacie, które można wybrać zamiast Kirbiego [ Dedede Ball, Meta Knight Ball i ...].

OPTIONS
W opcjach mamy :
- SETTINGS -możliwość zmiany typu naszej farby [po odkryciu nowych rodzajów w MEDAL SWAP :P], wybór dźwięku, a także możliwość pogadania przez Pictochat
- TRAINING
- DATA - możliwość usunięcia bieżącego profilu
- SOUND TEST.

Nie da się ukryć, że Kirby Power Paintbrush to gra unikatowa. Ostrzegam, że wciąga!. Niestety jest trochę za krótka [mało plansz] i żmudna [zdobywanie medali]. Rozważając samą grywalność to jest genialna, nawet nie sądziłem, że ten pomysł będzie tak dobry. W grze mamy niewielki wpływ na Kirbiego, możemy go 'tykać' dzięki czemu przy starciu z wrogami nie straci energii. Głównie wpływamy na otoczenie w jakim się Kirby porusza rysując mu linie po jakich ma się toczyć, broniąc go przed laserami itp. Możemy także 'tykać' wrogów różowego kolegi, którzy przez krótki okres czasu są oszołomieni i można ich łatwo unicestwić.
Rysowana farbą droga w niedługim czasie znika, a sama farba jest odnawialna. Szybciej odnawia się gdy Kirby znajduje się na stałym gruncie, a o wiele wolniej odnawia się gdy Kirby jest w powietrzu.
Sterowanie w grze jest bardzo proste i intuicyjne, wszystkie podstawowe ruchy i umiejętności zostają pokazane w treningu na początku gry.

W grze górny ekranik pokazuje nam na mapce planszy gdzie jesteśmy, ilość żyć, zdrowie, zdobyte gwiazdki, a także stan farby. Graficznie gra wypada bardzo dobrze, śliczna i bardzo dobrze dopracowana grafika mile cieszy oko gracza. Dźwięki i muzyka jest także na wysokim poziomie, idealnie dobrane do gry, a także umiejętności Kirbiego.

Nie da się ukryć, że przy tej grze można świetnie spędzić czas. Na pytanie "Czy warto kupić i grać?". Odpowiadam: "Warto!" Kirby Power Paintbrush

 Kirby Power Paintbrush

 Kirby Power Paintbrush

 Kirby Power Paintbrush

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2008 14:32
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA