Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Meteos
Wpisał Gimiak   
czwartek, 10 stycznia 2008 03:00

Dzięki współpracy Tetsuya Mizuguchi [twórcy Sega Rally, Space Channel 5 podczas pracy dla Segi] oraz Masahiro Sakurai [Kirby i Super Smash Bros. - Hal Laboratory Inc.] powstała świetna, między galaktyczna gra logiczna.

Wbrew pozorom gra ma fabułę, a mianowicie zła planeta Meteo zaczęła wysyłać promienie wraz z klockami [meteosami] w kierunku innych planet. Meteosy po wylądowaniu zaczynały zżerać energię życiową planet doprowadzając do ich zniszczenia.
Podczas lądowania na planecie Geolitia, mieszkańcy próbując powstrzymać meteosy ułożyli trzy z nich jednego koloru w jednym rzędzie. Dzięki temu atak został odparty i meteosy zaczęły wracać w kierunku planety Meteo. Od tej pory mieszkańcy każdej z planet odpowiadali kontratakiem, układając meteosy w różnych kombinacjach.

Do powstrzymania planety Meteo została zbudowana Metamo Ark, która wykonana została z rud meteosów.
Od ciebie zależą losy wszechświata. Twoja planeta liczy na Ciebie!

Zaczynając grę ma się wrażenie, że gdzieś to już było ... Zgadza się, było coś podobnego, a mianowicie na konsolę Game Boy Color dostępna jest gra Pokemon Puzzle Challenge. Drugą grą jest Pokemon Puzzle League na konsolę Nintendo 64.
Nie jest to oczywiście 100% podobieństwo, w obu Pokemonach jest możliwość przesuwania klocków w poziomie i pionie, w Meteos przesuwamy jedynie w pionie. Przy pierwszej grze człowiek (np. ja :) ) ma takie dziwne reakcje, że chce przesunąć też w poziomie, bo akurat pasuje a tu się nie da.
Szybko jednak przywykamy do 'ograniczenia' zaczynając normalnie grać.

W grze do dostępne są 32 planety, które należy odkryć. Odkrywamy je wymieniając zebrane meteosy w zakładce 'fusion'. Przechodząc od planety do planety uświadamiamy sobie, że każda planeta ma swoje zasoby (meteosy) i różną grawitację. W grze dostępnych jest 12 różnych meteosów, które kolekcjonujemy wysyłając je przeciwnikowi. W trakcie walki z planetami, meteosy spadają samowolnie i z pomocą. My wysyłamy meteosy przeciwnikowi a on nam.
Najprostszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest wysłanie mu całego ekranu meteosów. Oczywiście można to odepchać w miarę możliwości.

Meteosy przemieszczać możemy jedynie w pionie, lecz odpalać możemy w pionie i w poziomie. Jeżeli w pionie/poziomie znajdą się minimum trzy te same meteosy to samowolnie się odpalają lecąc ku przeciwnikowi. W niektórych planetach należy podczas lotu odpalać ponownie 3 z powodu grawitacji.

Gra odbywa się głównie na dolnym ekraniku, tu przemieszczamy/odpalamy meteosy. Na górnym widzimy planetę lub przeciwnika, dzięki czemu możemy podesłać mu meteosy w miejsce, które może zapewnić nam wygraną.

Menu główne gry:
- METEOS,
- FUSION,
- WIRELESS,
- OPTIONS,
- EXTRAS.

Meteos
Do dyspozycji mamy 5 rodzajów gry:
- Simple - wolna gra, z własnymi ustawieniami (planeta, ilość przeciwników, ilość zniszczeń planet lub gra na czas, poziom trudności gry i komputera, a także drużyna)
- Star Trip - właściwa gra, naszym zadaniem jest pokonanie planety Meteo, lecz zanim do niej dolecimy należy po drodze walczyć z innymi planetami,
- Time War - gra na czas lub na jak największa ilość punktów (2 lub 5 minut, lub 100, 1000 odpalonych meteos'ów)
- Deluge - wyzwaniem jest szybko rosnący poziom trudności,
- Tutor - zasady gry w grę Meteos.

Fusion
Gra zlicza każdego odpalonego meteosa, sumując typami. Dzięki temu po pewnym okresie czasu można wymienić zebrane meteosy na nowe przedmioty (Items), rzadkie metale (rare metals), nowe dźwięki (Sounds) lub odkryć nowe planety (Planets).

Wireless
Można powalczyć z osobami, które mają (VS.) lub nie mają gry Meteos w konsoli DS (DS Download Play), a także sprawdzić z jakimi przeciwnikami się już walczyło. Ograniczeniem DS Download Play jest możliwość grania tylko na jednej planszy, aby zmienić na jakąś nową należy zrestartować konsolę bez gry. Maksymalnie 4 osoby mogą uczestniczyć w rozgrywce dzięki Wireless, zarówno bez kartridża z grą jak i z (download play).

Options
Jak sama nazwa mówi można dokonać kilku zmian w opcjach, np.:
- obrócenie ekraniku - w zależności od ręki, której używamy do gry,
- sprawdzić ilość odkrytych przedmiotów i planet,
- zmienić ustawienia balansu dźwięków i muzyki,
- skasować dane.

Extras
Dostępne tutaj opcje pozwalają na wysłanie dema dla użytkownika, który nie ma gry (Demo Download) i posłuchanie odkrytych dźwięków oraz muzyczek z różnych planet. Ciekawym dodatkiem w tej zakładce są statystyki, w których można się dowiedzieć m.in. czas gry, ilość zagranych gier, datę 1 odpalenia Meteosa itp.

Graficznie Meteos prezentuje się bardzo dobrze, każdy meteos jest animowany, w tle planszy jest ładne zdjęcie/rysunek planety z którą walczymy. Miłym zaskoczeniem jest także, że każda planeta ma swój unikalny zestaw dźwięków i muzyczek. Każdy meteos wydaje inny odgłos. Niezłe.  Wszystkie dźwięki i muzyczki są do odkrycia w zakładce fusion.

Podsumowując, gra jest bardzo wciągająca i się nie nudzi, no chyba, że ktoś nie lubi takiego typu rozrywki. Fajnie, że można grać z innymi osobami. Meteos

 Meteos

 Meteos

 Meteos

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2008 14:27
 

Komentarze  

 
#1 Guest 2015-02-22 19:29
Dziś zacząłem grać. Przyjemne to to, no i wydaje się być długie, co najmniej na kilkanaście godzin zabawy :)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA