Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Hyperchase
Wpisał Wojtek "Frabi" Frabinski   
piątek, 16 listopada 2012 06:31
Hyperchase baner

W HyperChase na konsoli Vectrex na prawdę czuć prędkość. To bardzo widowiskowe wyścigi świetnie czujące się w grafice wektorowej – śmigające tło i płynnie powiększające się drzewka wyglądają na prawdę dobrze, szczególnie jak na 1983 rok. Overlay koloruje strefę drogi na zielono a niebo na niebiesko dodając odrobinę koloru.


RecenzjaGra Hyperhase jest jedną z niewielu produkcji na Vectrexa wykorzystującej sterowanie analogowe. Nie przesuwamy klasycznie samochodu przez poruszanie gałką. Jego pozycję na ekranie reguluje wychylenie gałki – „na luzie” samochód jest w pozycji centralnej, gdy gałka jest mocno wychylona jedzie przy skraju ekranu, gdy wychylimy ją skrajnie, samochód rozbija się o krawędź drogi. Wymijanie przeciwników przy takim sterowaniu stanowi niezłe wyzwanie, trzeba na prawdę nauczyć się wykonywać minimalne, ale szybkie i precyzyjne wychylenia gałki. Przez to gra jest dość trudna.

Gra wykorzystuje wszystkie cztery przyciski – gaz, hamulec, biegi w górę i dół. Konstrukcja kontrolera powoduje, że dostęp do zmiany biegów nie jest wygodny. Dostępne są dwa tryby gry – w pierwszym musimy przejechać cały jedyny dostępny to), wynik uzyskujemy w zależności od czasu. Drugi jest zdecydowanie ciekawszy – mamy pięć żyć i staramy się dojechać jak najdalej na tym samym torze.

Gra Hyperhase jest na pewno ciekawa i efektowana ale też bardzo wymagająca. Ze względu na trudność w osiągnięciu dobrego wyniku i jedną trasę część graczy może szybko zniechęcić. Produkcja może za to przypaść do gustu zawziętym graczom szukającym trudnych i nietypowych wyzwań.


Zdjęcia/Skany


Zdjęcia/skany: Wojtek "Frabi" FrabinskiHyperchase

 

Skany Skany   
InformacjeTakże na: -
Wydawca: GCE
Producent: Western Technologies, Inc.
Gatunek: Driving>>Racing>>Arcade
Liczba graczy: 1
Data wydania:

Kod wydawcy:

  • (US) VT 3201Poprawiony: sobota, 12 stycznia 2013 23:05
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA