Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
GameCube Controller Adapter for WiiU
Wpisał StormS   
środa, 02 grudnia 2015 11:19
GC Adapter for WiiU

Twórcy nowego Super Smash Bros na Nintendo Wii U postanowili zwołać przed kanapę telewizora do gry aż osiem osób. Uderzono w struny sentymentu i do życia powołano pady uważane za jedne z najwygodniejszych w dotychczasowej historii gier video – pady od Nintendo Gamecube. Dzięki specjalnemu Gamecube Controller Adapter wygodna ośmioosobowa rozwałka jest możliwa.


OpisGamecube Adapter Controller (WUP-028) to bardzo lekkie urządzenie, posiadające cztery sloty na pady. Podpinamy go dwoma kablami USB z przodu lub tyłu konsoli. Niektórych mogą dziwić dwie końcówki USB, jest to jednak konieczne. Pady posiadają funkcję wibracji, jednoczesne podpięcie czterech kontrolerów pod adapter z jedną końcówką mogłoby po prostu spalić urządzenie. Stąd też, niektóre nieoryginalne przelotki posiadają tylko dwa sloty na pady i podpinane są za pomocą jednego kabla USB.
Ze względu, że urządzenie można podpiąć z tyłu i z przodu konsoli to jest również możliwość zaopatrzenia się w dwa adaptery, wtedy do gry ośmioosobowej można użyć same pady Gamecuba. Redakcja Retroage przeprowadziła również test z padem od Playstation 2, z kablem umożliwiającym podłączenie go do Gamecuba i otrzymaliśmy wynik pozytywny.

Niestety Menu od Wii U nie obsługuje padów przewodowych. Zatem gdy tam wejdziemy i będziemy chcieli odłączyć Wii U Gamepada (bo np. chcemy grać tylko na padach, więc po co się ma „tabletopad” świecić) to nie będzie możliwości wrócić do gry.
Adapter sprzedawany jest osobno oraz w zestawie z grą Super Smash Bros dla Wii U. Adapter niedługo po premierze bardzo szybko wyczerpał swój nakład na rynku amerykańskim. To spowodowało windowanie cen, i sprzedaż samego urządzenia po absurdalnych cenach (około 100$). Dopiero po miesiącu sytuacja została opanowana. Wiele osób sądziło że Nintendo dzięki wsparciu kontrolerów wprowadzi wsteczną kompatybilność z pozycjami na Nintendo Gamecuba. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy adapter będzie jeszcze w przyszłości w jakikolwiek inny sposób wykorzystywany, niż do gry SSB Wii U.

Zdjęciazdjecia zdjecia zdjecia
zdjecia zdjecia zdjecia
zdjecia   Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 17:12
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Wrzesień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA